Forum

Symantec Endpoint C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Endpoint Client Unmanage

17 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Syamntec Endpoint Protection MR2 11 kullanıyoruz. Sorunumuz şu management consol"dan clientları göremiyorum ve manage edemiyorum sanırım bu durumdan dolayıda client"lar update etmiyor. Virüs definition eski tarihli görünüyor.

Gönderildi : 12/07/2008 12:00

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Client yüklemesini ne şekilde yaptınız deploy wizard üzerinden bir client setup ı hazırlayıp paylaşıma girerek yada direk wizard üzerindenmi deploy ettiniz ayrıca client ler üzerinde sarı shield şeklinde symantec iconunun üzerinde yeşil ufak bir top varmı bu server ile  aradaki bağlantıda sorun olmadığı ve bağlı olduğu anlamına gelir ?

Gönderildi : 12/07/2008 22:12

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet deploy wizard üzerinden bir client setup ı hazırlayıp paylaşıma girerek yaptım. Sorun da bu zaten client lar server"ı görmüyor yeşil top yok 🙂 Consol tarafındada client ları göremiyorum.

Gönderildi : 14/07/2008 11:31

(@alperozdemir)
Prominent Member

Symantec embedded database servisi çalışır durumdamı kontrol edermisiniz . Manager ve database servisi çalışır durumda olduğu ve server ile aradaki bağlantıda bir sorun olmadığı sürece bu sorunun olmaması gerekiyor normal şartlarda birde sormak istediğim şey MR2 olarakmı yüklediniz SEP i yoksa MR2 güncellemesinimi yüklediniz ?

Gönderildi : 14/07/2008 13:00

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet database servisi çalışır durumda. MR 2 olarak yükledim update yapmadım..

Gönderildi : 14/07/2008 20:16

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba geç cevap için kusura bakmayın anca işleri bitirip gelebildim sav 10 da bu durumun çözümü daha kolaydı GRC.DAT isimli bir dosyayı client makinada bir dizinin altına attığınız zaman parent server bilgilerini tekrardan alıyordu end point te bu dosyanın yerini sylink.xml aldı nasıl kullanılacağını dair makale aşağıda var umarım sorununuzu çözer kolay gelsin.

http://service1.symantec.com/support/ent-security.nsf/docid/2007082009543848

Gönderildi : 15/07/2008 02:29

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ilginiz için teşekkür ederim sylink tools"uda denedim ama maselef olmadı. Fakat sylink yapmadan önce server üzerindeki yazılımda güncelleme yapmıyordu o düzeldi ama clienlar aynı. Şöyle birşey aklıma geliyor acaba direk sylink.xml dosyasını alıp clienta mı kopyalasak izin vermiyo ama güvenli kipte sanırım olur....

Gönderildi : 15/07/2008 11:14

(@alperozdemir)
Prominent Member

Bir farkı olacağını sanmıyorum zaten sylinkdrop.exe bu xml file ı sizin xlm file ın içine gömüyor yani şunu kontrol edebilirsiniz olması gerekenle sizin clientteki xlm in içeriği aynımı ?

Gönderildi : 15/07/2008 12:04

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet işin ilginç tarafı aynı.........

Gönderildi : 17/07/2008 11:15

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba server üzerinde çalışan firewall varmı ? Şu sebeble soruyorum sep server i kurarken belirtmiş olduğunuz bir port var 8448 gibi client ile server in haberleşmesi bu port üzerinden herhangi bir firewall varsa blockluyor olabilir aradaki trafiği hatta firewall yoksa sep in network threat protection varsa onu disable edip deniyebilirsiniz .

Gönderildi : 17/07/2008 13:07

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Firewall var fakat iç network ile ilgili değil modem server arasında çalışıyor. Symantec antivirüs programınında kendi portunu engelleyeceğini düşünmüyorum... Onun haricinde herhangi bir firewall yok..

Gönderildi : 21/07/2008 11:32

(@nihatfide)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Merhaba serdar bey, eğer problemin çözümüne ulaşırsanız benide bilgilendirebilirmsiniz ?

Bende haberleşmede sıkıntı yok sep clientlar ve server  arasında ama şöyle bir durum var ki bende sep mngmnt consolda clientları göremiyorum.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 13/10/2008 03:18

(@yusufarslanturk)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhabalar;

SEP kurulu server a package yüklümü? yüklediyseniz hangi modüller(Anvirüs and Spyware/Network Treaht Protection vb) kurulu?

SEP kurulu server a yukarıda belirttiğim package lardan antivirus and spyware dışında bir mudül kurulu ise öğrneğin network treaht protection. Bu modül kullanıcıların sisteme erişilmesini engelliyor.

-Yusuf

Gönderildi : 24/10/2008 14:53

(@nihatfide)
Trusted Member

Evet tüm paketler yuklu durumda bende ve şu anda default configurasyonda .

Gönderildi : 24/10/2008 22:06

(@nihatfide)
Trusted Member

şu an bende antivirus ve antispyware protection ve proactive threat protection enable network threat disable clientlar ı bulamıyor.

Gönderildi : 25/10/2008 04:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Religions Settings ayarlarınız Türkiye midir ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/10/2008 06:57

(@yusufarslanturk)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhabalar;

Aslında sizin tam olarak sıkıntı yaşadığınız konu eğer yanlış anlamadım ise eğer. Client tab ında pcleri göremeyiniş mi yoksa pclere yükleme yaptıktan sonra güncelleme ve/veya kaba tabirle yeşil top mu yok!

Eğer birinci sıkıntı ise;

1. Kurulum yaptığınız server ın  Regional Settings i English olmalı.

2. Local firewall kapalı olmalı.

3. Server ınıza kurduğunuz package da sadece Antivirüs and Antisypware olmalı.

Eğer bunlar sırası ile OK ise çalışıyor olmalı. 

Eğer ikinci şık ise;

1. PC lere uyguladığınız policy de tanımlı olan LiveUpdate policy de belirttiğin adres yanlış. Yani çalışmadığını düşündüğünüz pc den http://serveripadresi:8006/clu-prod yada  http://serveripadresi:8006/clu-test URL lerini uyguladığınızda karşınıza çalışan bir web sayfası geliyor ise ki bu sayfada virüs update dosyalarını göreceksiniz. Bu tarafda da bir sıkıntı yok.

2. Client tabında bulunan policy tabında Comminication Setting de pc ile server arasındaki haberleşme sürelerini kontrol etmelisiniz default da 5 DK olarak belirlenmiştir.

olmasa yine yazın.

Gönderildi : 28/10/2008 21:10

Paylaş: