Forum

Veri Hatası (Dö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veri Hatası (Döngüsel Artıklık Denetimi)

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,003 Görüntüleme
(@can.gurzap)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba  şirket bilgilerinin içinde oldugu 2,5" harici hdd zarar görmüş. diski bölümlendirilmemiş olarak gösteriyor ve diske hiç bir şekilde format attırmıyor.. format atmam da ki sebeb data recovery yazılımları ile icindeki bilgileri bir umut geri alabilmek icin. bu konuda ne yapmalıyım nasıl bir çözüm uygulamalıyım. :((

Gönderildi : 16/12/2011 16:43

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member

Bu hata benimde cok başıma geldi

chkdsk (disk yeri) /r /f uygula. yanlış hatırlamıyorsamböyle olması gerekiyor

Gönderildi : 16/12/2011 20:26

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member

Bu hata benimde cok başıma geldi

chkdsk (disk yeri) /r /f uygula. yanlış hatırlamıyorsamböyle olması gerekiyor.

Gönderildi : 16/12/2011 20:26

(@can.gurzap)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam bu komut tam olarak ne işe yarıyor yani ben bunu uyguladıgım zaman harddiske format atacak  sonra ben recovery ile o bilgilere tekrar ulasabilirmiyim.. yani level format felan değil değilmi ?

Gönderildi : 17/12/2011 16:18

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

hocam bu komut tam olarak ne işe yarıyor yani ben bunu uyguladıgım zaman harddiske format atacak  sonra ben recovery ile o bilgilere tekrar ulasabilirmiyim.. yani level format felan değil değilmi ?

Bu Komutun işlevi Daha Önce Scandisk Vardı Bozuk Dosyaları Bulur Düzeltirdi Bununda Görevi O :))) 

Gönderildi : 17/12/2011 19:23

(@can.gurzap)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam disk managment  da bu sekilde cıkıyor ben bu komutu nasıl uyguyalayacagım. 600 gb olan diski hic bir sekilde online yapamadım. 

Gönderildi : 19/12/2011 11:58

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

hocam disk managment  da bu sekilde cıkıyor ben bu komutu nasıl uyguyalayacagım. 600 gb olan diski hic bir sekilde online yapamadım. 

Resimdeki Sol tarafta Yer Alan Disk1 Yazan Kırmızı Ok İle Aşağı Gösteren Yerde Sağ Tık Yap Online Disk Yapamıyormuyuz. Yani Bunada İzin Vermiyormu ? 

Gönderildi : 19/12/2011 12:22

(@can.gurzap)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet hocam ona da izin vermiyor sag tıkladıgım zaman  böyle gösteriyor

Gönderildi : 19/12/2011 15:48

Paylaş: