Forum

veeam backup

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam backup

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

veeam backup ile guestlerin yedeklerini alıyoruz. 500 gb disk yedek alındıktan sonra 100 gb veeam dosyası seklinde duruyor. her hafta sonu aynı guest backup alınırken 2 gb - 3gb - 5 gb gibi her hafta sonu için ayrı ayrı backup dosyası oluşuyor disk üzerinde. felaket anında son alınan 5 gb gösterdiğimizde guestin son hali mi acılacak. yani ilk alınan backup 2 ay once alındı ve o 100 gb backup. biz son 5 gb recovery edersek sorun olurmu

saygılar

Gönderildi : 29/09/2011 00:33

(@fatihkaytanci)
Gönderiler: 75
Trusted Member

Merhaba ,

veeam yedek alırken once tüm sistemin yedeklerini alır sonrasında verdiğiniz gün üzerinden  değişen dosya yedeklerini alır ve her 7 gün içerisinde aynı işlemi tekrarlar ben kurulumu 7 gün üzerinden yaptım ve 7 gün geriye done biliyorum sizinde  aldığınız yedekler verdiğiniz tarih aralıgına göre geri dönecektir.

iyi günler.

Gönderildi : 01/10/2011 16:09

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam,

diyelim sistem çöktü yedekten geri dönücem yedeklerin olduğu diskte aldığı ilk image var birde değişen dosya yedeği var . değişen dosya yedekği 4 gb ben bunu gösterdiğimde komple tum sistem gerimi geliyor yani ilk alınan tam image yi kendi otomatikmi cekiyor

saygılar

Gönderildi : 01/10/2011 18:44

(@fatihkaytanci)
Gönderiler: 75
Trusted Member

Evet sistem ilk aldıgı full yedek üzerinden alınan yedekten sonra değişen dataları yazıyor fakat sen verdiğin tarih aralıgında geri dönüş yapmak istersen hem dosya bazlı hemde full yedek olarak döne biliyorsun.

elinizde imkan var ise test ortamında geridönüşleri yapmak çok yararlı olacaktır.

iyi haftalar.

Gönderildi : 03/10/2011 13:15

Paylaş: