Forum

Trend Micro Bağlatı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Trend Micro Bağlatı sorunu.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
459 Görüntüleme
(@SonerBAYHAN)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ve bilgisayar konusunda bir çok bilgiye buradan edindim ve şu anda içinden çıkamadğım bir sorun ile karşı karşıya kaldım. Trend micro office scan V10 anti virüs progmanı kullanıyorum antivürüs programını server makineye kurdum kendi makineme de kurabiliyorum ancak kurduğum makineleri domaine aldığım zaman antivirüs progamını kurduğum server ile bağlantı kuramıyor. domainden çıkartığım takdirde hiç bir sıkıntı olmadan çalışıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.  

Gönderildi : 24/09/2011 19:04

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Sorunuzu tam anlamak adına sormak istiyorum, av server kurulu sisteme kullanıcılar hangi yöntemle bağlanamıyor?

Gönderildi : 24/09/2011 20:48

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Hüseyin beyin sorusuna ek olarak, AV Server de domain yapısına dahil mi yoksa workgroup mu çalışıyor ?

Gönderildi : 24/09/2011 20:56

(@SonerBAYHAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Domaine aldğım clientlar bağlantı sağlayamıyor. active directory ve Gpo oluşturuldu hiç bir grupdaki bilgisayar bağlantı sağlayamaıyor en üst yetkiyi vermeme rağmen yine güncelleme dahil hiç bir işleme cevap vermiyor. Ancak clientları etki alanından çıkarıp lokal olarak açtığım zaman Av çaışıyor update lerini de yapabiliyorum. 

Gönderildi : 24/09/2011 20:57

(@SonerBAYHAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Domain yapısına dahil.

Gönderildi : 24/09/2011 20:58

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Peki AV yi client PC den  kaldırıp, domaine dahil ettikten sonra yükleyip durumu yazabilir misin ?

Domaine aldıktan sonra Windows firewall da deny veriyor olabilir.Windows firewall ıda kontrol edebilirsin.

Gönderildi : 24/09/2011 21:24

(@HurolONEN)
Gönderiler: 8
Active Member

Öncelikle OfficeScan Server'da LDAP ayarlarını yapılandırmalı daha sonra client pcleri domaine aldıktan sonra Agentı server üzerinden remote olarak gönderebilir. Veya client pc de domain login olduktan sonra \\officescan_server_ip\ofcscan\Autopcc.exe ile network üzerinden de kurabilirsiniz.

Gönderildi : 30/09/2011 17:34

Paylaş: