Forum

Symantec backup exe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec backup exec 2010 R2 üzerindeki server'ın partitionları

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@aliguven)
Gönderiler: 80
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,yaşadığım sorun ile ilgili bir çözüm göremediğim için bu konuyu açtım.

Symantec backup exec 2010 R2 üzerindeki server'ın partitionları göremiyorum. Dolayısıyla neyi backup alacağımı wizarddan soruyor, custom selection dan hiçbirşey çıkmıyor. Sebebi ne olabilir  ?

Gönderildi : 20/09/2011 18:22

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Aynı sorun ile bende karşılaşmış idim. Windows ve BackupExec 'in tüm updatelerini yapıp sunucuyu restart edince düzelmişti.

Umarım sizinki de böle bir sorundur.

Gönderildi : 20/09/2011 19:55

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Merhaba;

Backup Exec R3 versiyonu çıktı bu versiyonuda kullanabilrisiniz.

Kurulumu yenimi yaptınız yoksa sistem üzerinde herhangi bir değişiklik yaptıktan sonramı bu problemle karşılaştınız.

Gönderildi : 23/09/2011 18:32

(@aliguven)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kurulum Yaptıktan  sonra Müşterim domain admin passwordunu
değiştirmiş. Bu sebepten dolayı olduğunu düşünüyorum. R3 ü de kurdum
fakat aynı sorun devam etmekte. Kaldırıp tekrar kurmayı deneyeceğim,
çözüme ulaşırsam tekrar buraya yazarım..

Teşekkürler..

Gönderildi : 25/09/2011 13:40

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member

Şifre değişikli yapılmış ise  ilgili Backup Exec servis ayarlarına yeni şifreyi gir. Daha sonra Backup yazılımı içinden Tools/Wizard/Logo account kısmından editleyerek yeni şifreyi girebilirsin.

Bu işlemlerden sonra Symantec yazılımı kurulu olan serverı restart veya servislerini restart et. Diğer Serverlar bağlantı olacaktır eğer olmaz ise sadece Diğer serverlar'dan Remote agent kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterlidir. 

Gönderildi : 25/09/2011 15:42

(@aliguven)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Backup yazılımı içerisinden yeni şifreyi girip servisleri restart ettim ama bir şey değişmedi. Yazılımı kaldırıp tekrardan yüklediğimde sorun düzelmişti.

İlginize çok teşekkürler...

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 26/09/2011 15:41

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member

Backup yazılımı içerisinden yeni şifreyi girip servisleri restart ettim ama bir şey değişmedi. Yazılımı kaldırıp tekrardan yüklediğimde sorun düzelmişti.

İlginize çok teşekkürler...

İyi Çalışmalar...

Backup yazılımın içinden yeni şifreyi girmeden önce Servis ayarlarında yeni şifreyi girmeniz gerekiyor.Yani Services.msc  yaptıktan sonra Backup Exec servis kısmındaki Logon kısmınada bu yeni şifrenin girilmesi gereklidir.

Yine'de sorunun çözülmüş olması ve geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 27/09/2011 23:25

Paylaş: