Forum

Sürekli gelen ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sürekli gelen ingilizce eğitim mailleri

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
423 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 377
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, hem mac hem pc ortamı olan bir firma var destek verdiğimiz. Mac kullanan bir arkadaşa çoğunlukla haftasonu gelen saçma ingilizce eğitim mailleri var. Bir de gönderen kısmında kendisi gözüküyor. Aşağıda ki gibi konu başlıkları var ama gönderen belli değil, symantec mail security var sistem de nasıl bir şey yapabilirim acaba? Mail içinde bir resim geliyor resim kaynağında "pubertavad.com" diye bir adres ve ama başka maildeki aynı resmin altında başka kaynak var.

Bu, sizin İngilizcenizin mukkemel olmaya kadar bir yoldur

Bu, sizin yazım yeteneklerinizin en basit olan bir iyileştirme yoludur

Sizin e-maillerini şu an kadar guzel oldukları gibi asla olmuyordu

Bu, insanın, yazımında profesyonel olmak için en kolay bir yoldur

Siz: 'Görevim Cüma gününe ertelendi' cümlesini nasıl söyleyeceksiniz? Ingilizcesi de nedir acaba?

Biz, insanların yazımından kaliteli bir kontrol ettiğimiz için çok ödük aldık

Bu, ingilizcenizin derecesinde bir artış gösterebilmek için en kolay bir yoldur

Bu, sizin yazım yeteneklerinizin en basit olan bir iyileştirme yolduru

Yerli Amerikalı gibi yazabilmeniz için bu en iyi bir seçeneksiniz

Bu, insanın, yazımında profesyonel olmk için en kolay bir yoldur

Sizinki gelecek e-mailiniz daha çok iyi şey yapacak size 

Gönderildi : 19/07/2011 14:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Mail tipiniz nedir?Pop ise Hangi hosting firmasını kullanıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/07/2011 14:21

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Exchange kullanılıyor. İçeride serverımız var.

Gönderildi : 19/07/2011 14:36

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba bende pop3 kullanıyorum.Bu saçma mailler geniş bir adres defterini eline geçirmiş sanırım.Exchange önünde bir antispam yazılımınız varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/07/2011 15:29

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Fortigate kullanıyoruz ve symantec mail security var.

Gönderildi : 19/07/2011 15:46

(@www-rizasahan-com)
_

Bu maillerin kaynağına bakın konusuna veya ip adresine göre engeleyin.

Gönderildi : 19/07/2011 15:49

(@BilalKaya)
Gönderiler: 1
New Member

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum, mail çıkış kaynağı exchange yani exchange smtp üzerinden lokal kullanıcı hesabı ile gönderiliyor. Sanırım exchange smtp ye dışardan bağlanıp gönderiyor. Anlayamadığım konu lokal kullanıcı hesaplarını nasıl elde ediyor. 

Gönderildi : 19/07/2011 16:04

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Ugur  arkdaşımıza  ek olarak bu mailleri içeriden atan o botnet'e  üye olmuş  viruslü bir pc  olabilir güncel  bir  av yazılımı  ile tüm network'te bir  tarama gerçekleştiriniz  aynı  şekilde  exchange  sunucusu üzerinde de  taramalarınızı  yapınız.

Saygılarımla 

Gönderildi : 21/07/2011 19:22

Paylaş: