Forum

Windows7 Mail Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 Mail Server

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@userCode)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar 

Windows7 Ultimate üzerinde Mail server kurabilmem için 3.Party program öneriniz nedir ?

Kerio, Merak ve MDeamon kurup çalıştırdım. Fakat mail alma kısmında sıkıntı yaşadım. Yani kurmuş olduğum domaine ait mail adresinden dışarıya (hotmail,gmail vs..) mail gönderebiliyorum. Ama dışardan mail göndermeye çalıştıgımda mailler geri dönüyor.

Ne yapmalıyım ? 

Gönderildi : 04/07/2011 18:05

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba;

mail server dediğiniz bir kaç mail adresini tek adreste barındırmak ve server üerinden gönderip almak ise PH2004 bakabilirsiniz

ben kullanıyorum

kolay gelsın

Gönderildi : 04/07/2011 18:17

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selamlar 

Windows7 Ultimate üzerinde Mail server kurabilmem için 3.Party program öneriniz nedir ?

Kerio, Merak ve MDeamon kurup çalıştırdım. Fakat mail alma kısmında sıkıntı yaşadım. Yani kurmuş olduğum domaine ait mail adresinden dışarıya (hotmail,gmail vs..) mail gönderebiliyorum. Ama dışardan mail göndermeye çalıştıgımda mailler geri dönüyor.

Ne yapmalıyım ? 

Merhaba ,

Öncelikle mx kaydınız port yönlendirmeleriniz  doğrumudur  kontrol edebilirmisiniz.

Gönderildi : 04/07/2011 19:08

(@userCode)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar 

MX kaydım static IP ye sahip olan ofisteki modemin IP adresi.  Port tanımlamaları da SMTP 25 - POP3 110 olarak Ağda bulunan 192.168.1.6 IP adresindeki makineye yönlendirilmiş durumda. 

Gönderildi : 04/07/2011 20:07

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Mx kaydınıza  telnet çektiğiniz zaman cevap  alabiliyormusunuz ? erişim ne durumda kontol edebilirmisiniz yada  www.mxtoolbox.com sitesinden mx kaydınızı  sorgulatıp çıkan sonucun altında SMTP test bağlantısına  basarak çıkan sonucu paylaşırmısınız.

Gönderildi : 05/07/2011 02:38

Paylaş: