Forum

Sanal makinalardaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal makinalardaki snapshot mantığını fiziksele nasıl uygularız.?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@RamazanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Yapmak istediğim başlıkta gorulduğu gibi arkadaşlar. Acronis yazılımında bu var. Securezone oluşturup oraya imajını atabiliyoruz. Sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donebiliyoruz. Bunun alternatifi ghost  henuz kullanmadım. Farklı bir alternatif varmı. İşletim sisteminin imajını alıp kendi içine atan sonrada sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donduren en hızlı yontem hangisi.

Gönderildi : 01/06/2011 12:52

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

İmaj programları ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ws 08 kullanıyorsanız BMR yedekleme özelliği benzer yetenek kazandıracaktır.

Uygulama seviyesinde  Ws08 R2 ile birlikte gelen Windows Server 2008 Active Directory Snapshot  özelliğini kullanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/03/22/windows-server-2008-active-directory-snapshot.aspx

Gönderildi : 01/06/2011 13:01

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam. 

Belirtmem gereken ben bu snapshot ozelliğini client işletim sistemlerinde kullanacağım.Xp ve win7. Benim hatam belirtmedim.   Server tarafında farklı bir yazılım kullanıyoruz.

Gönderildi : 01/06/2011 13:17

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu konuda yardımcı olabilecek yokmu?

Gönderildi : 02/06/2011 13:36

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

w7 tarafında bmr özelliğini kullanabilirsin.

Diğer client OS' ler için 3rdParty uygulamalar yardımcı olacaktır.

Teşekkürler hocam. 

Belirtmem gereken ben bu snapshot ozelliğini client işletim sistemlerinde kullanacağım.Xp ve win7. Benim hatam belirtmedim.   Server tarafında farklı bir yazılım kullanıyoruz.

Gönderildi : 02/06/2011 14:56

(@fatih.tasdelen)
Gönderiler: 18
Active Member

Merhabalar

Yapmak istediğim başlıkta gorulduğu gibi arkadaşlar. Acronis yazılımında bu var. Securezone oluşturup oraya imajını atabiliyoruz. Sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donebiliyoruz. Bunun alternatifi ghost  henuz kullanmadım. Farklı bir alternatif varmı. İşletim sisteminin imajını alıp kendi içine atan sonrada sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donduren en hızlı yontem hangisi.

Merhabalar,

Zaten ASZ ile soft bir xp imajını 4,5, vista ve 7  (ortalama 10 dakika) da geri döndürebiliyorsunuz. 

Daha hızlı bir çözüm şu an için Acronis yada benzer ürünlerde mevcut değil. 

Gönderildi : 07/06/2011 21:20

Paylaş: