Sanal makinalardaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal makinalardaki snapshot mantığını fiziksele nasıl uygularız.?  

RSS
Ramazan Çalışkan
(@RamazanCaliskan)
Üye

Merhabalar

Yapmak istediğim başlıkta gorulduğu gibi arkadaşlar. Acronis yazılımında bu var. Securezone oluşturup oraya imajını atabiliyoruz. Sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donebiliyoruz. Bunun alternatifi ghost  henuz kullanmadım. Farklı bir alternatif varmı. İşletim sisteminin imajını alıp kendi içine atan sonrada sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donduren en hızlı yontem hangisi.

Alıntı
Gönderildi : 01/06/2011 12:52
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

İmaj programları ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ws 08 kullanıyorsanız BMR yedekleme özelliği benzer yetenek kazandıracaktır.

Uygulama seviyesinde  Ws08 R2 ile birlikte gelen Windows Server 2008 Active Directory Snapshot  özelliğini kullanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/03/22/windows-server-2008-active-directory-snapshot.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 13:01
Ramazan Çalışkan
(@RamazanCaliskan)
Üye

Teşekkürler hocam. 

Belirtmem gereken ben bu snapshot ozelliğini client işletim sistemlerinde kullanacağım.Xp ve win7. Benim hatam belirtmedim.   Server tarafında farklı bir yazılım kullanıyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 13:17
Ramazan Çalışkan
(@RamazanCaliskan)
Üye

Bu konuda yardımcı olabilecek yokmu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/06/2011 13:36
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

w7 tarafında bmr özelliğini kullanabilirsin.

Diğer client OS' ler için 3rdParty uygulamalar yardımcı olacaktır.

[quote user="ilbuono"]

Teşekkürler hocam. 

Belirtmem gereken ben bu snapshot ozelliğini client işletim sistemlerinde kullanacağım.Xp ve win7. Benim hatam belirtmedim.   Server tarafında farklı bir yazılım kullanıyoruz.

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/06/2011 14:56
fatih.tasdelen
(@fatih.tasdelen)
Üye

[quote user="ilbuono"]

Merhabalar

Yapmak istediğim başlıkta gorulduğu gibi arkadaşlar. Acronis yazılımında bu var. Securezone oluşturup oraya imajını atabiliyoruz. Sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donebiliyoruz. Bunun alternatifi ghost  henuz kullanmadım. Farklı bir alternatif varmı. İşletim sisteminin imajını alıp kendi içine atan sonrada sıkıntı olduğunda F11 tuşu ile o imaja geri donduren en hızlı yontem hangisi.

[/quote]

Merhabalar,

Zaten ASZ ile soft bir xp imajını 4,5, vista ve 7  (ortalama 10 dakika) da geri döndürebiliyorsunuz. 

Daha hızlı bir çözüm şu an için Acronis yada benzer ürünlerde mevcut değil. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/06/2011 21:20
Paylaş: