Forum

.cfg dosyların ayar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.cfg dosyların ayarı

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,707 Görüntüleme
(@merthatipoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

.cfg uzantılı dosyaları açarken ilk birlikte aç diye soruyordu ve program listesi geliyordu. Gelen pencerenin altında yer alan Bu dosyaları her zaman bunula ac var o yazının tick ini kaldırmadan tmm dedim. Artık sormadan direk olarak notepad le açıyor ve simgeside notepad simgesi oldu. File Types extension gibi 1 program ile ayarları ile oynadım cfg dosyalarının üzerine sağ tık yaptığımda ise .cfg adında açma butonu var. Eski haline nasıl getirebilirm.

Gönderildi : 31/05/2011 03:38

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows 7 ultimate kullanıyorum ve win 7 de klasör seçeneklerinde dosya türleri bölümü yok.

Gönderildi : 31/05/2011 03:39

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Anladığım kadarıyla sağ tuş yaptığınızda birlikte açgörünmüyor. Peki Shift tuşuna basılıyken sağ tuş yaparak denediniz mi?

Gönderildi : 31/05/2011 11:43

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu fotodan sorunumu anlayabilirsiniz

Gönderildi : 01/06/2011 15:03

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Özelliklere değilde açılan menüde Birlikte Aça tıkladığınızda bu dosyaları açacak programı seçerek denediniz mi?

Gönderildi : 02/06/2011 11:08

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Birilikte aç kısmı var her seferinde cfg dosyalarını otomatik olarak Not Defteri ile açıyor. Eskiden hangi programla açmak istediğimi soruyordu.

Gönderildi : 02/06/2011 23:41

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Dediklerinizi anlaöakta zorlanıyorum.

1. Birlikte Aç seçeneği var mı?
  2. Birlikte Aç seçimini yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan seçimi aktif mi?
  3.  Birlikte Aç seçimini yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda Gözat ı seçerek size gerekli olan programı seçebiliyor musunuz?
  4. Birlikte Aç seçimini yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda size gerekli olan programı seçtikten ve Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan seçimi aktif olmadığı halde Tamam diyerek çıktıktan sonra tekrar bu dosyayı açmaya çalıştığınızda Not Defteriyle mi  açıyor?

Gönderildi : 03/06/2011 11:26

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

1) Birlikte aç seçeneği var.

2)Pasif

3)Seçebiliyorum.

4)Evet not defteri ile açıyor

Gönderildi : 04/06/2011 00:02

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki neyle açman gerekiyor?

Gönderildi : 06/06/2011 11:39

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Not defteri ile açıyorum normalde de herkes onunla açar ama ben her açmak istediğimde sormasını istiyorum her seferinde birlikte aç gelsin istiyorum bunu yapamazmıyım acaba ?

Gönderildi : 07/06/2011 01:47

Paylaş: