Forum

Network Kablo Uzunl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Kablo Uzunluğu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
 User
(@User)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şöyle bir sorum olacaktı sizlere. Yaklaşık 400 client olan bir firmada bilgi işlemde çalışıyorum ve lokasyon olarak dağınık bölgedeler misal bilgi işlem ofisi ile muhasebe ofisi arası 80 mt yada bilg işlem ile satınalma arası 110 mt gibi. bu şekilde uc noktalarda bir yapılandırma mevcut.Sizlerden fikir almak istediğim konu ise şu . zaman zaman sıkıntıya düşüyoruz network konusunda bunun %90 'da kablo mesafelerinden kaynaklanıyor.Elimde bir Anakart var Gigabyte GA-P43T-ES3G model bu anakart bios dan kendi üzerine takılı olan network kablosunun ilk sw. e kadar olan uzaklıgını çıkartabiliyor. Fakat Lokasyonun yeniden yapılandırma içerisine gireceğimiz için 3. Party bir yazılım arıyorum kendime Hangi bilgisayara kurarsam o bilgisayar ile sw. arasındaki kablo mesafesini göstersin diye. Acaba Sizlerin içerisinde Bu Konu Hakkında Bilgi , fikri veya önerisi olan arkadaşlarımız varmıdır ? 

Gönderildi : 09/05/2011 14:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu iş için özel olarak üretilmiş ağ kontrol cihazları var. Onlarla daha sağlıklı ölçümler yapılabilir.

Gönderildi : 10/05/2011 16:07

(@AhmetYALABIK)
Gönderiler: 68
Estimable Member

mesafe ölçerler işinizi fazlasıyla görecektir diye düşünüyorum maliyet olarak çok düşük ücretli

Gönderildi : 10/05/2011 19:41

Paylaş: