Forum

BackupExec 2010 Bac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BackupExec 2010 Backup Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Müşterimizde kurulu olan BackupExec 2010 ile yedekleme işlemini HPLTO5 üzerine yapıyoruz. Ancak şöyle bir sorunumuz var. Gece başlayan yedekleme görevi ortalama 50GB-100GB olan data yedeklemesini bitiremiyor. Gündüz yada Akşam saatlerinde BackupExec Job Monitöre baktığımızda başlattığımız taskın hala Running konumunda olduğunu görüyoruz.

Bu durum normal midir? Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 14/04/2011 19:55

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Nelerin backup'ni aldırmaya çalışıyorsunuz.Sql -Exchange Backup exec farklı bir server'damı kurulu aynı serverdamı kurulu yapınız hakkında bilgi verirmisiniz.

Gönderildi : 18/04/2011 15:00

(@timursarigul)
Gönderiler: 2
New Member

Aslında yaşamış olduğunuz sorunun bir çok nedeni olabilir. Ancak benzer sorunları çalışmış olduğum ortamda da defalarca tecrübe ettiğimizden bazı önerilerim olabilir.

Öncelikli olarak backup'ını aldığınız üzerinde agent yüklü makine ile backup'ın yazıldığı media server arasındaki bant genişliği ve almaya çalıştığınzı verinin büyüklüğü ile alakalı bazı sıkıntılar olabilir. Data büyük ise bant genişliğinin bunu uygun bir sürede aktaracak kadar büyük olduğundan emin olunuz.

Backup alamaya çalıştığınız data tipi nedir?  Database sunucularınıb backup'ını almak için kurulan netbackup'ın SQL agent'ları güncel değilse buna benzer bazı performans sıkıntıları çıkarabiliyorlar. Agent versiyonları nedir? Update agent mı kullanıyorsunuz? Hepsinden önemlisi yedeklemeye çalıştığınız verinin formatı nedir?

Almaya çalıştığınız backup'ın policy'si encryption ya da compression içeriyorsa bu durumda bazı sıkıntılar olabiliyor. Lütfen bu yarıntıları kopntrol edin. Bu seçenekler policy içinde enable vaziyette ise disable ediniz.

Aldığınzı backup'u media server üzerinde direkt olarak kartuşa çekiyorsanız performans sıkıntıları yine olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam Veritas içerisinden bir ayarla önce tmp bir disk alanına veriyi çıkıp arkasından bufferlanan bu alandan tape'e yazdırmak gibi bir seçenek de mevcut.

Daha detaylı bilgi iletebilirseniz , daha fazla detay verebilirim.

Saygılarımla

Timur Sarıgül

www.symturk.com

Gönderildi : 19/04/2011 00:33

(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İlginiz için teşekkürler.

Yapı şu şekildedir. BackupExec R2 sunucusu ile agent yüklü sunucular 1Gbps networke sahip. Bu altyapıyı kullanıyorlar. Yapı yeni kurulduğundan çok fazla bir data yedeklenmiyor. Maksimum backup kapasitemiz şu an için 200GB ki bu kadar da olduğunu düşünmüyor.

Exchange DB, Active Directory SystemState,AdditionalDC SystemState, 30GB 'lık File Server yedekleri alınmak isteniyor. Tüm bu bahsettiklerimde Agent yüklü durumda.

Policy kısmındaki tüm policyler silinmiş, herhangi bir policy uygulanmamıştır. Sıkıştırma metodu uygulanmıyor.

BackupExec R2 sunucusunun konfigurasyonu gayet iyi ve LTO5 Tape Backup ünitesi direk bu sunucuya bağlı.

BackupExec R2 sürümünün tüm güncelleştirmeleri yapıldıktan sonra agentlar yüklenmiş durumdadır.

Şu anda P.tesi başlattığım Inc.Backup Taskı bugün itibari ile hala running durumda olduğunu gördüm. Taskı iptal ettiğimde sanki task iptal olmamış gibi completed diyor...

Acaip bir şey ilk kez karşılaştım.

Neler yapmam gerekiyorsa adım adım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 22/04/2011 14:50

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Inventory aldın

agent yüklü olan serverla iletişim kurulabiliyormu, run-  cmd -telnet 192.168.1.50 10000

Job silip yeniden yapın. Ve diske backup alabiliyormusunuz.

Gönderildi : 23/04/2011 01:53

(@AlicanKUCUK)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Merhaba,

Bende bunun gibi bir problemle karşılaşmıştım.

Oluşturduğum media özelliklerindeki " Allocate the maximum size to backup to disk file " seçeneğini disable ederek çözdüm.

Siz çözebildiniz mi, çöydüyseniz nasıl yaptığınızı söyleyebilir misiniz.

Teşekkürler

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/07/2012 17:04

Paylaş: