Forum

Dosya download yetk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya download yetkilendirmesi için software

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@ErkutKesapli)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşağıda yazdığım özelliklere sahip bir yazılıma ihtiyacım var.

1 - Web browserdan Directory browsing yapılan bir sitedeki dosyayı download etmek istediğinde username ve password soracak.

2 - Oluşturulan accountlar windows accountu olmayacak.Yazılımın üzerinden oluşturulan accountlar olacak.

3 - Bu dosyaya expiration süresi koyulabilmesi lazım. Örneğin dosyayı koyduktan sonra 1 hafta geçerliliği olsun.Süre sonunda download edilemesin gibi.

Bu üç özelliğe de sahip bir uygulama yoksa en azından 1. veya 3. maddedeki özelliklerden herhangi birine sahip olan tek bir uygulama da olabilir.Bilgisi olan varsa lütfen cevap dönebilir mi?Teşekkürler.

Gönderildi : 07/03/2011 15:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu sunucu tarafında olacak değil mi ? Yani IIS veya Apache gibi bir şey arıyorsunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2011 18:11

(@ErkutKesapli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet,2003 Server üzerine kuracağım.

Gönderildi : 07/03/2011 19:01

(@ErkutKesapli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet,2003 Server üzerine kuracağım.IIS 6 üzerinde boş bir sitemiz var.FTP ile buraya dosya uploadı yapıyoruz.Müşterilerimizin buraya web browserdan bağlanıp browse edilen folder içindeki dosyaları alabilmesi ama herkesin sadece kendine atanan dosyayı download edebilmesi gerekiyor.Her müşteri için ayrı accountlar oluşturacağız (windows accountu olmaması lazım,Uygulamaya has account olacak.Eğer öyle bir uygulama yoksa windows account kullanabileceğimiz bir şey olması gerekecek mecburen.) ve mümkünse bu müşteriye atanan dosyaya (accounta değil çünkü aynı accountun yeni dosyalar eklendikçe yine kullanılabilmesi gerekiyor.) belli bir geçerlilik süresi koymak istiyoruz.Bu süre dolunca dosya download edilemez hale gelecek.

Gönderildi : 07/03/2011 19:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aşağıdaki yazılımı deneyebilirsiniz, bunun dışında bildiğim yok veya drupal, wordpress gibi hazır siteler üzerinde de file manager eklentileri istediğinizi yapabilir ama dosyaların belirli bir süre sonra çalışmaması gibi bir durumun olması biraz zor,bunun için DLP veya RMS gibi sistemler gerekli

http://www.filemanager.net/site.php?page=Home

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2011 22:46

(@ErkutKesapli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.Yalnız benim asıl istediğim kendi sunucum üzerine install edebileceğim bir uygulama.Yani kendi sunucumda tutmak istiyorum bütün bu işlemleri.

Gönderildi : 08/03/2011 12:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım, böyle bir yazılım görmedim ancak bilen arkadaşlar var ise paylaşabilir.

Gönderildi : 08/03/2011 13:33

Paylaş: