Forum

mantisbt kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

mantisbt kurulumu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,202 Görüntüleme
(@hakan_gunduz)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

mantisbt 1.2.4 programını kurmam gerekiyor fakat bitürlü kuramadım. dosyanın içinde setup tarzında bi dosya bulamadım.

Daha önce kullanmış olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 22/02/2011 00:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ismini ilk defa duydum ama burada kurulum anlatılıyor 🙂

http://www.mantisbt.org/manual/manual.installation.php

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2011 02:12

(@hakan_gunduz)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Hocam,

Bende ilk defa duydum görev atama olayıymış bu. Yapıcaz artık bi şekilde 🙂 

Gönderildi : 23/02/2011 17:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Teşekkür ederim Hocam,

Bende ilk defa duydum görev atama olayıymış bu. Yapıcaz artık bi şekilde 🙂 

Projelerde projeyi geliştirenlerin, test edenlerin, v.s. bilgi alışverişi için oluşturulan bir platform. Tam bir BUG Tracker. Gerçekten çok güzel ve keyifli. Özellikle son sürümü ciddi geliştirmeler içeriyor. Bir kurulumun içinde sayısız projeyi oluşturabiliyor, bu projenin yöneticilerini, programcılarını, kontrolörlerini, kullanıcılarını ayrı ayrı tanımlayabiliyorsunuz. Kullanıcılar bir bug bulduklarında buraya buldukları hatayı giriyorlar. Yönetici bu hataya bakıp duruma göre karar veriyor ve ilgili programcıya sorun ataması yapıyor. Yada hatanın bir hata olmadığını düşünerek konuyu kapatabiliyor. Programcı da gelen sorunu görüp diler geri bildirimde bulunuyor ya da sorunu çözmeye başlıyor.

Sistem illa hata için kullanılacak diye birşey yok. Dileyen kullanıcılar sistem üzerinden programda yeni özellik olarak istedikleri şeyleri bu platformdan geliştiricilerle paylaşabiliyorlar.

Tüm gelen mesajlar aynı zamanda sisteme tanımlayacağınız e-posta adresinize de gönderiliyor. Böylece sürekli olarak platforma bağlanarak yeni birşey var mı diye kontrol etmek zorunda kalmıyorsunuz.

Proje yönetici olarak proje için roadmap oluşturup kullanıcıların ve programcıların projenin geleceği hakkında fikir sahibi olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Tüm bu anlattıklarım yazılımın genel hatları; değişik püf noktaları ile program kullanıcılarına keyifli bir ortam oluşturuyor ve projelerin düzen içinde ilerlemesinde önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.

Ben platformu şimdiye kadar sadece program geliştirme projelerimde kullandığım için bunun üzerinden anlattım ancak düşündükçe yeni uygulama alanları türetilebilir. Örneğin bir ekip tarafından dünyanın, ülkenin ya da şehrin farklı mekanlarında yürütülen akademik bir çalışma var diyelim. Bu tipte bir çalışmanın projesel takibi için eşsiz bir platform olacağını söyleyebilirim.

Programın tamamen internet üzerinden çalışıyor olması da ayrı bir güzelliği. Tek eksiği AJAX ile performans arttırımlarının yapılmamış olması ancak bir projeye dahil olacak kullanıcı sayıları çoğu proje için aşırı fazla olmayacağı için bu yavaşlığı hissedecek pek bir durum olacağını sanmıyorum ki zaten o kadar büyük bir projenin alt yapısı olarak load-balancing teknikleri daha yararlı olur.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/02/2011 18:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Bu arada dikkatimi çekti "setup tarzında dosya" demişsiniz; bu bir internet uygulaması yani mantisbt'ın dosyalarını web server'ın yayın klasörüne açıp, mysql'de veritabanınızı oluşturduktan ve gerekli dosya izinlerini de ayarladıktan sonra web server'a bağlanarak kurulum adımlarını izlemeniz gerekiyor.

İyi çalışmalar; çekirgeye selam [:)]

Gönderildi : 23/02/2011 18:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

kurulmuşu var

www.turnkeylinux.org

hazır isoları mevcut

indirip deneyebilirsiniz

Gönderildi : 28/03/2011 22:47

Paylaş: