Forum

ACroniste Notebook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ACroniste Notebook imajelarında Ahcı İde modu sorunu Çözüm nedir ?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
596 Görüntüleme
(@elifsonmez)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Acronisi masaustu pclerde de Laptoplarda kullanuyoruz.Fakat notbooklarda hemen hemen hepsinde once hata veriyor.Mavi ekran REset vs FAkat Biosa girip Ahcı modunu ide moduna cevirince %90 imaje sorunsuz acılıyor.Pcde sırun cıkmıyor Bunun sebebi nedir.Sadece notbooklara ozel bir durum olarak karsımıza cıkıyor.

Şimididen tşk

Gönderildi : 13/02/2011 04:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Kurduğunuz işletim sistemi için SATA kontrol kartı sürücüsünü yüklemeniz gerekmektedir. Yani Bu mode açık iken daha performanslı bir disk mimarisini kullanıyorsunzu gibi düşünebilirsiniz, ancak bu kontrol kartları xp üretiminden sonra üretildiği için XP işletim sistemleri bunu tanımıyor. Eğer siz bu moda kapalı iken kurulum yapıp daha sonra ilgili sürücüyü indirip kurduktan sonra bu modu açıp ardından imaj alırsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/02/2011 18:43

(@elifsonmez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

Tek bir imahe kullanuyoruz.Universal restore modu ile yukluyoruz.Dogrumu anladım İmajı pc ye indircem Biostan ide moduna getircem Tekrar imaje alıcam bunu kurarsak sorun ortadan kalkarmı Win7 ve xplerde İmaje indirdiğimiz pcde biosta ne gorundugu onemlimdiir

Gönderildi : 13/02/2011 20:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Son yazdığınızı anlamadım ancak tek bir imaj derken masa üstü ve laptoplar için tek imaj kullanıyorsanız bu normal bir durum, yani mavi ekran vb. Ben latoplar için ayrı bir imajınızın olduğunu düşüyordum.

Peki laptop ların IDE modunda çalışmasında sorun var mı , bunu neden değiştiriyorsunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/02/2011 22:11

(@elifsonmez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Aslında soyle bir durum var.Notebooklar için ayrı bir imaje yapmaya gerek duymadık.Tek bir imaje var elimizde Ama dediğiniz gibi notbooklar için ayrı bir imaje yaparsak belki daha yararlı olucak

Peki laptop ların IDE modunda çalışmasında sorun var mı ? demişssiniz Sorun yok ama her laptopta biosa girip değiştirmek gerekiyor ayrıca her laptoptada &100 sonuc alamıyoruz bazen olmuyor:) biosta değiştirdikten sonra ide modunda bırakıyoruz

Şöyle bir sey yapmayı düşünüyorum

1 Elimdeki standart imaje masaüstü bilgisyarıma indiricem

2 Daha sonra Biostan Ahcı modundaysa ide moduna getircem ayarı

3 İmaje tekrar alıcam ve buna notebook imaje diye isimlendirecem

Bu şekilde yaptıgım zaman biosta Ahcı modunda olan bir laptoba imaje indirdindiğimde sorun yasarmıyım sizce SAnırım demek istediğimi anlatabildim.Yada imaje alırken mi bir ayar vardır

Gönderildi : 15/02/2011 10:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

acronisin universal restore destegini kurdu iseniz imaj atarken driver yukleyebilirsiniz

kolay gelsin 

Gönderildi : 15/02/2011 14:55

(@elifsonmez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

acronisin universal restore destegini kurdu iseniz imaj atarken driver yukleyebilirsiniz

kolay gelsin 

Bunu biliyorum  fakat imaje indirdikten sonra ayrı olarak drivar yuklemek daha sağlıklı geliyor bana Bu arada sorunu imaje indirkdten sonra biostan değiştirerek çözmeye devam ediyoruz sanırım en mantıklısı yine bu olacak

tşk

Gönderildi : 17/02/2011 10:16

Paylaş: