Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

INTRANET

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@TahsinTekin)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Selam,

ÇALIŞTIĞIM YERDE LOCAL NETWORKDE BİR INTRANET AĞI KURMAK İSTİYORUM.

BUNU YAPARKEN AŞAĞIDAKİ İSTEKLERDEN HANGİLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM

1. ÜCRETSİZ HAZIR YAPILAR VAR MI?

2. DUYURULARI BU SAYFA ÜZERİNDEN YAPMAK

3. EĞİTİM DÖKÜMANLARI OLUŞTURMAK VE BUNLARI YAYINLAMAK

4. DOSYA ÇEKME ALANI OLUŞTURMAK

5. ARIZA TALEP BİLDİRMEK  ( TELEFONUM ÇALIŞMIYOR, ELK DÜĞMESİ BOZUK GİBİ ve BU İSTEKLERİ AY SONUNDA TOPLAYIP RAPOR ALABİLMEK  MUHASEBE NE KADAR ARIZA BİLDİRİMİNDE BULUNDU HANGİLERİ YAPILDI HANGİLERİ YAPILAMADI GİBİ)

6. BİRİMLERE ÖZEL ALANLAR OLUŞTURMAK

MUHASEBE SATIŞ VB GİBİ BİRİM KULLANICILARI GİRDİĞİNDE KENDİLERİNE ÖZEL ALANLARI GÖRSÜNLER

7. SİZİNDE AKLNIZA GELEN ŞEYLER VARSA ONLAR

BU YAPARKEN DIŞARI EN AZ BAĞIMLILIKLA KENDİ BAŞIMIZA ÖĞRENEBİLECEĞİMİZ BİR YAPIDA İNTRANET YAPISI OLUŞTURMAK 

Gönderildi : 20/01/2011 19:32

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

windows sharepoint services 3.

biz şirketimizde bu ücretsiz yazılımı kullanıyoruz. bildiğim kadarıyla microsoftun ücretsiz birkaç yazılımından biri. domain ortamında veya workgroup ortamında kullanıcılarınıza özel haklar belirleyip, erişimlerini sınırlandırıp hatta hava durumu, rss güncellemeleriyle otomatize edebileceğiniz bir intranet yazılımı. hatta crm ve erp bile denebilir kapsamlı çalışırsanız.

Gönderildi : 20/01/2011 19:36

(@TahsinTekin)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet bende baktım wss

ama bununla ilgili kuruluma başlamak için nasıl bir bilgi alt yapısı gerekir. dökümanlarla öğrenebiileceğimiz bir program mı yoksa bir yerlere bağlı mı kalıyoruz

Gönderildi : 20/01/2011 19:47

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

açıkçası dokümanlara bağlı kalmadan karıştırıp öğrenmenizi tavsiye ederim. zaten ilk kurulumdan sonra yönetim konsoluna girdiğinizde (bu da bir web sitesidir) size adım adım neleri yapmanız gerektiğini gösterir. ileri düzey kullanıcı için pek değil. bence bunda işi kaptıktan sonra finansal durumu ayarlarsanız share point server 2010 (bir çok yeniliği ve özelliği var) hatta yine ücretsiz sharepoint designer ile iyi işler yapabilirsiniz. ferrari sitesinin bile sharepoint olduğunu duymuştum.

kısacası giriş seviyesinde kullanıcıya yönelik anlaması ve geliştirmesi kolay bir yapı. ister doküman havuzu kullanın ister crm yapın ister erp.

Gönderildi : 20/01/2011 19:51

Paylaş: