Forum

Help Desk Yazılımı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Help Desk Yazılımı

8 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@abdullah.koc)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Çözüm Ortağı olduğumuz ve kendi yazmış olduğumuz yazılımların destek hizmetlerini veren bir destek departmanımız var. Destek taleplerimizi ve süreçlerimizi şimdilik kendi yapmış olduğumuz basit bir share point uygulamasında takip ediyoruz.

Daha profesyonel anlamda süreçlerimizi takip edebilmek için bir Help Desk yazılımı aramaktayız. Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olanların yorumlarını rica ederim.

İşlerinizde Kolaylıklar Dilerim

Gönderildi : 19/01/2011 23:40

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Portalımızda ITIL ile ilgili çok güzel dökümanlar olduğu gibi yine sorunuzun cevabına istinaden Manage Engine ürettiği Services Desk ürününü incelemenizi tavsiye ederim.

Ama derseniz ki ben ticket sistemi istiyorum ve ücretsiz olsun o zaman osTicket bir inceleyin.

Gönderildi : 20/01/2011 01:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ManageEngine ürünlerini kullanabilirsin. Gayet başarılı ve profesyonel anlamda da yaygın ürünler veriyor. Belli seviyeye kadar free veya demo verdiği için test etme şansın da mevcut. Googlelarsan rahatça bulabilirsin.

Gönderildi : 20/01/2011 03:07

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

otrs e de bakmanızı tavsiye ederim

http://www.turnkeylinux.org/otrs adresinden de vmware imajını indirebilirsiniz

Gönderildi : 20/01/2011 10:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu konuda çok denemelerim oldu. ( Halende ara ara bakıyorum ) Ücretsiz yazılımlar var ticket açmayan ama çok başarılı bulmadım açıkcası.Infratech firmasının ürünü var spectra şimdi yeni versiyonlarınıda çıkarmışlar.Spectra2'yi kullanıyoruz ( çok memnun değildim esasında) ve Spectra3 ile de demo aşamasındayız ve gayet başarılı süreçleri gerçekten güzel tavsiye ederim...

Gönderildi : 20/01/2011 13:22

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

"SysAid Help Desk Software" adlı yazılımı da deneyebilirsiniz. Özellik kısıtlamalı free ve enterprise versiyonları var.

Gönderildi : 20/01/2011 14:11

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba  Kayako Support Suite  tavsiye ederim gayet kullanışlı  ve kararlı çalışan ve  birçok  özelliği  bulunan yazılım.

Gönderildi : 14/02/2011 17:27

(@A.FeyziGENC)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Şu an bulunduğum yerde iki kişi dizayn ettiğimiz Sharepoint 2007 yardım masası uygulamasını toplamda 15-20 kişi kullanıyor ve gayet başarılı. Hali hazırda Maximo da kullanılıyor. Daha önceden de ServicesDesk kullanılmış. İş yükümüz, Sharepoint ocak ayı istatistiğime göre 5896 çağrı kaydı. Sizin istediğiniz ölçü ne seviyede? Eğer Enterprise seviye uygulama arıyorsanız SAP, Oracle veya Maximo 'yu düşünebilirsiniz. Eğer bu kadar büyük boyutta değilse, Sharepoint üzerinde kendiniz geliştirerek, işyerinize daha uygun hale getirebilirsiniz. Şahsi düşüncem böylesi daha uygun olacaktır.

Gönderildi : 18/02/2011 19:25

Paylaş: