Forum

ArcServe Brightstor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ArcServe Brightstor Yedeklemede failed Sorunu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@duhan)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, benim şöle bir sorunum var. Gündüz job tanımı yapmak için Backup listesine giriyorum ve yedek alacağım bütün bilgisayarları listede görüp seçiyorum. Gece backup'ı başlaması için ayarlıyorum. Ertesi gün geldiğimde failed'a düştüğünü görüyorum. Logları okuduğumda E3691 Connection to server lost. (SERVER=\\PC-03) diye bir log var. Gece sorun ne oluyor diye bi akşam kaldım. Gündüz Job tanımı için baktığım Backup listesinde görüp ulaşabildiğim bilgisayarlara akşam yine aynı backup listesinde ulaşamıyorum. Hata olarak "the network path was not found" diyor. Aynı bilgisayara ping ve uzak bağlantı yapabiliyorum. Ertesi gün sabah gelip tekrar listeyi kontrol ettiğimde akşam hata aldığım bilgisayar bu sefer hata vermeyip seçilebiliyor. Sorun neden olabilir acaba fikri olan var mı?

Gönderildi : 16/12/2010 15:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Akşam saatlerinde bazı bölgelerin elektirikleri kesiliyor ve bu nedenle makine veya switch kapanıyor olabilir mi ?

yani bağlantı sağlayamadığınız makineler ayakta mı , ArcServer kurulu makineden ping atabiliyor , dosya paylaşımı ile erişebiliyormusunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2010 13:14

(@duhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bir akşam kaldım acaba gece olunca ne oluyor diye. Makinelerin hepsi çalışır vaziyetteydi. Yukarıda yazdığım gibi ben bu hatayı alırken aynı anda o makinaya Arcserve'ün kurulu olduğu serverdan ping atabiliyordum ayrıca uzak masaüstü bağlantısı bile yaptım. Yani ağ yoluyla alakı hiç bir problem yoktu.

Gönderildi : 20/12/2010 16:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

peki agent lar çalışıyor mu , telnet ile ilgili agent portunu kontrol edermisiniz

örneğin sql agent postu 6070, eğer bu port üzerinden telnet ile bağlantı kuramıyorsanız agent çalışmıyor demektir ki bu durumda o agent çalışmayan makine için loglara bakmak lazım , veya ca in agen yüklemeleri ve yedekleme için kullandığınız kullanıcının akşam saatlerinde logon yasağı olabilir . Yani bu açtığınız kullanıcı akşam saatlerinde sisteme logon olamıyorsa yedekte alamaz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2010 18:51

(@duhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey agentlar çalışır halde ve kullanılan kullanıcının da öle bir kısıtlaması yok. Çok ilginç bir durum var ortada yedek alacağım yerde 6 adet bilgisayar var ve gündüz bu bilgisayarlardan ilk'i hariç hepsine ulaşabiliyorum job tanımı yapabiliyorum. Akşam oluyor backup ne alemde diye bakıyorum bu sefer şöle bi ilginç durum var. Sabah ulaşamadığım o ilk makineye ulaşabiliyorum diğerlerine ulaşamıyorum. Ulaşamamaktan kastım "the network path was not found" diyor. Yani şunu anlamıyorum bir yasak olsa hepsine yasaklı olur. Bir bağlantı sıkıntısı olsa hepsine olur. hepsi aynı networkte aynı switchden çıkıyorlar. Aynı firewall kısıtlarına sahipler. Benim 3 lokasyonum var, bütün serverlar merkezde bulunuyor bunlara backup server da dahil. Ben merkezde çalışıyorum, merkezde ki ne serverlarda ne de clientlarda  hiç bir sorun yaşamıyorum. Sıkıntı diğer lokasyonlarda ortaya çıkıyor bunlar bana 30 km uzaktalar ve aramızda metro ethernet var.

Gönderildi : 21/12/2010 16:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yani görmediğim böyle bir sistem için daha fazla yorum yapmak ço mantıklı değil ama işin özü ilgili zamanlarda bir iletişim sorunu olabilir , eğer yok ise agentların portuna bakalım ki baktı iseniz aklıma pek bir şey gelmiyor , sistemi bilen gören biri olarak sizin biraz daha debug yapmanızda fayda var bence.

Gönderildi : 21/12/2010 18:46

(@duhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bende şuan olayı anlayabilmiş değilim neden olduğu konusunda sürekli araştırma yapıyorum ama bir neden hala bulamadım. Çözebilir isem sizlerle paylaşıcam...

Gönderildi : 22/12/2010 21:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüşlerinizi bekliyoruz 🙂

Gönderildi : 22/12/2010 22:33

Paylaş: