Backup Exec 2010 R2...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Backup Exec 2010 R2 "Please insert overwritable media"  

  RSS
aydinyavas
(@aydinyavas)
Üye

Merhaba,

 Sistemime Backup Exec 2010 R2 yazılımını kurdum ancak "Please insert overwritable media" uyarısı alıyorum ve yedekleme işlemlerim çalışmıyor. Server aşağıdaki şekilde kuruludur:

 Windows Server 2008 R2

Backup Exec 2010 R2

HP StorageWorks 1/8 Autoloader Ultrium LTO

LSI Adapter, SAS 3000 series, 8-port with 1068 kartı

8 adet yeni HP C7974A yedekleme kartuşu

Cihazın sürücülerini Symantec'in kendi sürücüleri ile kurdum ve Devices altında görünüyor. Ancak slotların hepsi dolu olduğu halde hiçbir medya algılamıyor. Inventory işlemlerinde de "No media in drive" uyarısı alıyorum. Nasıl yükleneceğini bilmediğim için screenshotları gönderemedim.

konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 01/11/2010 13:50
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


öncelikle bilgi vereyim her iki ürünüde kullanmakta değilim. Ama karşılaşmış olduğunuz hatayı IBM Autoloader ' larda karşılaşmıştım.


Yedekleme görevini oluştururken, ilgili görevler için Autoloader içinde bulunan kasetlerin etiket tanımlamasını gerçekleştirdiniz mi?


Uygun kasetler sürücü içine yerleştirilmeden yedekleme görevi başlamayacaktır. Bunu test edebilirmisiniz. symantec backexe yazılımı, yedekleme göreviyle birlikte drive içine kasetleri yerleştirebiliyormu. test edermisiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/11/2010 19:47
aydinyavas
(@aydinyavas)
Üye

merhaba,

durumun BE'den çok aslında işletim sistemi ile ilgili olduğunu keşfettim (sanırım öyle yani) çünkü autoloaderim device manager altında stand-alone bir tape olarak gözüküyor. normalde her slot için bir device tanımı olamsı gerekli. birazdan SAS kartını değiştireceğim ve tekrar deneyeceğim.

onun dışında bahsettiğiniz durum için barcode kullanmak gerekiyor sanırım ben henüz böyle bir yapı kullanmıyorum.

ilginiz için teşekkürler, gelişmeleri paylaşacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 10:47
aydinyavas
(@aydinyavas)
Üye

merhaba,

elimdeki diğer SAS kartıda serverin içinde bulunan kart ile aynıymış. Symantec, Vmware ve HP'nin forum ve dokümanlarından yaptığım araştırmalar sonucunda sorunun SAS kartı ile ESXi 4.0 arasındaki bir uyumsuzluk olduğunu öğrendim. Teyp, kablolar, kart ve kartuşların hepsini toplayıp tedrikçi firmaya gönderdim. Uygun kartı bulup sorunu çözüme ulaştıracaklar inşallah.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 19:05
Paylaş: