Forum

Symantec Backup Exe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Backup Exec 2010 Restore Hatasi Hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@nursalberberoglu)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba windows server 2008 r2 standard x64 uzerine Symantec backup exec 2010 kurulu serverlarimizin yedeklerini duzgun bir sekilde hergun aliyoruz yedeklerin alindigi yer ise ibm storage unitesidir buraya kadar herhangi bir problem yok fakat buradan sonra almis oldugumuz yedegi herhangibir konuma restore etmek istedigimizde unable to create selection list hatasini almaktayiz bunu bir turlu duzeltemedik. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla.

Gönderildi : 28/10/2010 16:50

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Restore edilen noktaya erişim ve yetkiler ile ilgili bir sorun olabilirmi acaba? Symantec log kodu nedir paylaşabilirmisiniz?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/10/2010 01:11

(@nursalberberoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Recep Bey birakin baska bir konuma restore etmeyi server in kendi diskine c ya da d drive a bile restore etmek istedigimde unable to create selection list hatasi aliyorum. Windows Server 2008 deki event log hata kodu Eventid (57345)

Hata kodu ise ayrintilari ile su sekildedir.

Database Exception Context:Script InsertRestoreDetail Error:-536837662: :: -2147217900:Must declare the scalar variable "@imageGuid". :: DB Error Set 0: native=0x89 source=Microsoft OLE DB Provider for SQL Server hr=0x80040e14 Must declare the scalar variable "@imageGuid". :: DB Error Set 1: native=0x89 source=Microsoft OLE DB Provider for SQL Server hr=0x80040e14 Must declare the scalar variable "@imageGuid".

Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Saygilarimla.

Gönderildi : 31/10/2010 15:16

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Pardon isminizi bilemediğim için isimle hitap edemiyorum kusura bakmayın. Symantec içerisindeki hata kodlar daha önemli bu noktada. Birde server üzerinden tam olarak yedek aldığınız ve dönmeye çalıştığınız data içeriği nedir acaba? (sql datafile, system state, file data, ad, dhcp vs).
Bu hatanın karşılığında symantec database'i düzenleyin sorun düzelir gibi bir bilgi buldum ama symantec içindeki hatanın ne olduğunu görmeden bu işlemi yapmanızı önermem.

Birde bilgi aktarmak isterim bu tip backup yazılımlarını kullanırken bu yazlım için ayrı bir server kullanmanız yedek alacağınız sisteme ise sadece agent yazılımını kurarak backup almanız her zaman daha doğru bir yöntem olacaktır. Sorunu düzelttikten sonra böyle bir şansınız olursa bu şekilde kurulum yapmanızı öneririm. Anladığım kadarı ile yedek almak için kullanıdığınız sever'ın yedeğini başka bir ortama dönmeye çalışıyorsunuz şuanda.

Symatec hata kodlarını bekliyorum. Bilgi ve tecrübem dahilinde elimden geleni yapmaya çalışırm. Kolay gelsin.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/10/2010 20:13

(@nursalberberoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Recep bey ismim Nursal

Backup Exec hata kodu geri dondurmuyor.Tam olarak yedek aldigim icerik sadece Storage unitesi uzerindeki paylasimda olan kullanici datasi sqldb backupexec in kurulu oldugu makina uzerindedir. Domain yapisi mevcuttur.Yazilimin kurulu oldugu makina Windows Server 2008 Enterprise X64 edition yedegin alindigi konum ise IBM Storage DS3200 Storage unitesidir. Recep bey zaten Storage uzerinde agent yok storage uzerindeki diskler Host Bus Adapter ile Sunucuya baglidir. Diger yedeklerini almis oldugum serverlarda ise sizinde soylemis oldugunuz gibi agent mevcuttur. Yedegi baska bir konuma donmeye calissam da orjinal konumuna donmeye calissamda backupexec in kurulu oldugu disklere donmeye calissamda degisen bir sey olmadi. Backup alma isleminde hic bir sikinti yasamiyorum. Onemli olan felaket aninda data yi restore edebilmek. Zaten onemli olanda bu ya 🙂

Windows Server 2008 deki event
log hata kodu Eventid (57345)

Hata kodu ise ayrintilari ile su sekildedir.

Database
Exception Context:Script InsertRestoreDetail Error:-536837662: ::
-2147217900:Must declare the scalar variable "@imageGuid". :: DB Error
Set 0: native=0x89 source=Microsoft OLE DB Provider for SQL Server
hr=0x80040e14 Must declare the scalar variable "@imageGuid". :: DB Error
Set 1: native=0x89 source=Microsoft OLE DB Provider for SQL Server
hr=0x80040e14 Must declare the scalar variable "@imageGuid".

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler 

Saygilarimla.

Gönderildi : 01/11/2010 20:15

Paylaş: