Lotus Notes adres d...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Lotus Notes adres defteri  

  RSS
Özgur Oner
(@OzgurOner)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Biz şirkette Lotus notes kullanıyoruz. Bir arkadaşımız işten ayrıldı. Bu arkadaşımızın out of office tarafına "xyz kişi işten ayrılmıştır. Gönderdiğiniz mailleri abc kişisine göndereniz " diye yazı yazıyorum. sonrada "Domino Directory + People da o kullanıcıya gelerek "Forwarding address: " kısmına müdürünün mail adresini yazıyorum.

Buraya kadar doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama bu şekilde yapıyorum:) 

Adres defterinde  o kullanıcıyı nasıl gizlerim?

Veya sizin yaptığınız başka bir yöntem var mıdın?

Alıntı
Gönderildi : 12/10/2010 13:41
Omer KARADENIZ
(@OmerKARADENIZ)
Üye

Merhaba,


Lotus'un hangi versiyonunu kullandığınızı yazmamışsınız fakat IBM Lotus Domino Administrator toolu ile buradaki adres listesine müdahale edebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2010 17:14
Özgur Oner
(@OzgurOner)
Üye

Merhaba Ömer Bey,

Lotus Domino 8.5 versiyonunu kullanıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2010 19:04
Gunay KARAKAS
(@GunayKARAKAS)
Üye

Merhaba 


Tools altında rules oluşturabilirsiniz. New rule seçiniz. All documents i seç add butonuna tıklayınız. Aşağıda specific action kısmında send copy to seçiniz ve yanında full ibaresi olacaktır. Aşağıda göndermek istediğiniz mail adresini yazınız gelen tüm maillerin bir kopyası yazmış olduğunuz mail adresine gidecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2010 19:32
Gunay KARAKAS
(@GunayKARAKAS)
Üye

Yada şunu yapabillirsiniz. Eski mail adresinin yani nsf dosyasının Access Control Listesine mailleri açacak olan kişi için yetki verirsiniz. Bu şekilde switch id yapmadan kişi workspace içerisinden sanki kendi database i gibi açabilir. Bu şekilde mailleri forward etmemiş olursunuz. Karışıklığı engellemiş olursunuz.Belli bir süre sonra adres defteri içerisinden kişiyi silseniz bile mail database i sorumlu olan kişi açabilir ve geçmişe dönük mailleri görebilir.


 


İyi Çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2010 19:38
Özgur Oner
(@OzgurOner)
Üye

Cevaplar için teşekkür ederim. Peki ben yeni bir kullanıcı yarattığımda bunu adres defterinde gözükmemesini nasıl sağlarım?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2010 13:39
Paylaş: