Screen Recorder
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Screen Recorder  

  RSS
Mesut Tartuk
(@MesutTartuk)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorunum şöyle, şirkette 700 tane client var. Bu clientların yaptıkları işlemleri gözlememiz isteniyor. Uzaktan bu bilgisayarların ekran görüntülerini video formatında online olarak görüntüleme ve aynı zamanda sürekli kaydedip arşivleyecek bir yazılım arıyorum. Bütün aramalarıma rağmen böyle birşey bulamadım. Arka palnda sürekli çalışacak, kullanıcı logon olduğunda kayıt başlayacak logoff olduğunda kayıt bitecek ve dosya bir file server yada NAS gibi bir yere kaydedilecek. Kullanıcılar sicil numaraları ile login oldukları için her kullanıcının file serverda sicil numarası ile oluşturulmuş bir folderı olacak ve kullanıcı hangi bilgisayarda oturum açarsa açsın kendi sicil numarası ile oluşturulan dizin altına kayıt yapılacak.

Böyle bir çözüm varmıdır? Gerekirse lisansı ile de satın alabiliriz. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

Teşekkürer. 

Not : Bu işlem tamamen etik olacak. Çünkü kullanıcılar ile işe girişte imzalanan gizlilik ve güvenlik sözleşmemizde bununla ilgili maddeler mevcut. 

Alıntı
Gönderildi : 25/08/2010 02:17
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu etik bir uygulama değil bu nedenle bu tarz yazılım bulmanız zor kaldıki bu işler arka planda olacak?Tam amacınız nedir belki yardımvı olacak bir program öneren bir arakdaş çıkabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2010 02:30
Mesut Tartuk
(@MesutTartuk)
Üye

Merhaba,

Bu uygulama çağrı merkezinde kullanılacak. Agentların ekranlarda yaptıkları işlemi görsel olarak logma amacıyla..

Teşekkürler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2010 05:22
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Bur forumlarda okumuştum. Kısa bir aramadan sonra buldum.

http://www.observeit-sys.com/

Bir inceleyin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2010 11:37
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Merhaba,

Bu işlemi düşündüğümüzde çok yoğun bir trafik oluşturmaz mı acaba ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2010 13:25
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Bu işlem network'unuzu çok yoracak , ciddi sorunlar yaşayacaksınız. Bunun yerine başka alternatifler üretmelisiniz. Her sn. ekran görüntüsünü kayıt etmek , network'e çekmek ciddi bir durum. Client sayınızda yüksek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2010 13:36
Osman DOGAN
(@osmandogan)
Üye

merhabalar,

öncelikle kullanıcı aktivitelerinin loglanması konusunda daha  önce yazmış olduğumuz  http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/05/23/kullan-c-aktivitelerinin-loglanmas.aspx  makaleden faydalanabilirsiniz. ayrıca tüm kullanıcı aktivitelerinin loglanması ve belirlemiş olduğunuz kriterlere  göre ekran kaydının alınmasını sağlayacak, mail,sms v.b uyarı mekanizmalarını sağlayacak infraskope çözümünü inceleyebilirsiniz. ürün hakkındaki ayrıntılı makaleye  buradan ulaşabilirsiniz  http://www.logyonetimi.com/Makale.aspx?id=536  

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2010 18:43
Mesut Tartuk
(@MesutTartuk)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Hepnize ayrı ayrı teşekkürler öncelikle. Resul SOYDAŞ arkadaşımızın söylediği> http://www.observeit-sys.com/ http://www.cozumpark.com/forums/thread/199311.aspx linkinde detaylı bilgiler var. Meraklı olanların bilgisine.

Herkese teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2010 15:26
Paylaş: