Forum

msn live messenger ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

msn live messenger hata veriyor

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Selam;

Bir makinada msn live messenger ne yaptıysam hatadan kurtulamadım. msn'i açmaya çalıştığımda daha hiç ana menü gelmeden hata veriyor. sistem geri yükleme yaptığımda önce çalışıyor ancak oturumu kapatıp açtığımda yine aynı hatayı veriyor. msn'i kaldırdım, tekrar tekrar kurdum ama sonuç alamadım. Birde MSN Live tam kaldırılmıyor, klasörlerini silince program ekle kaldırda hiç gözükmüyor. Başka bir sürümünü kurmaya çalıştığımda ise MSN Messenger zaten var diyor.

Aldığım hata şu

Appname= msnmassenger.exe

Appver= 14.0.8117.416

Appstamp= 4bc935af

Modename= wldcore.dll

Modver= 14.0.8117.416

Modstamp=4bc93503

Gönderildi : 10/08/2010 19:26

(@TanerGokmen)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Merhaba,

Msn i Revo Uninstaller benzeri bir programla kaldırıp; tekrar kurmayı dener misin? 

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/08/2010 20:08

(@DenizGEZGINCI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstad söylediğin programı kurdum, ancak yine kaldıramıyorum

Gönderildi : 10/08/2010 22:32

(@DenizGEZGINCI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar çok enteresan ne yaptıysam olmadı.

Windows Live Messengerı tamamen kaldırdım, yeniden yükledim.

Admin hesabıyla girdiğimde çalışıyor, kullanıcının hesabında girdiğimde çalışmıyor.

Kullanıcıya admin yetkisi veriyorum, everyone'a tüm yetkileri veriyorum yine de banamısın demiyor.

Bu problem yüzünden format atmak istemiyorum. Varmı başka önerisi olan

Gönderildi : 11/08/2010 00:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

c:document and settin altında kullanıcı profili altında application data altında windows live contact olması gerekli bu klasörün yolu böle olmalı xp için buradaki klasörün içindekileri msn kapalıyken ve görev çubuğundanda kapatılmışken silin deneyin.

win7 üzerinde ise böyle C:\Users\Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts buna göre deneyin bakalım ne olacak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2010 01:07

(@OzcanALICA)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Bu programları dene kaldıracaksın.Daha önce benimde başıma gelmişti

http://rapidshare.com/files/412358181/WLMUninstaller.exe

http://rapidshare.com/files/412358285/ZapMessenger.zip

Gönderildi : 11/08/2010 22:22

(@DenizGEZGINCI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar;

WLMUninstaller.exe kullanarak Windows Live kaldırdım.

Tekrar yüklediğimde yine aynı hatayı verdi. Bende kullanıcıya MSN Messenger 7,5 yükledim.

Bilgisayarda çalışabilsin diye de  C:Program Files/MSN Messenger klasörü altından  msnmsgr.exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler bölümünden  Uyumluluk sekmesi altındaki ilk kutucuğu işaretleyip Windows 2000'i seçtim. 

MSN Messenger 7,5 makinada çalıştı ancak bu seferde aynı hesapla Hotmaile girdiğinde kullanıcı bu bilgisayar başka bir yerde oturum açtı diye hata verip kapandı.

Benim anlamadığım Administrator hesabıyla Windows Live Messenger çalışıyor, kullanıcıya admin hakkı verdiğimde kullanıcının hesabında programı açmadan hata veriyor. Acaba bilmediğim bir yetki sorunumu.

İlginize teşekkürler 

Gönderildi : 12/08/2010 15:54

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Kullanıcının profilini silip yeniden oluşturmayı denemenizi öneririm.

Gönderildi : 13/08/2010 15:53

(@DenizGEZGINCI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar;

Benimde bir kullanıcım MSN Live Messenger'da problem yaşıyor. Bazen çok uzun süre MSN giremiyor. Makina bir girip, bir giremiyor. Ne yapabilirim ?

Gönderildi : 16/02/2012 12:49

Paylaş: