Forum

acronis .mbr and tr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

acronis .mbr and track

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@nihatgocmez)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

ben acronis ile c sürücüsünü kurtarma cd si yaptım.iki işletim sistemi yüklü.modifiye olduğu için ikiside farklı.cd yi takıyorum,acronis acılıyor.geri yükleme yapmak istiyorum.sürücülerin olduğu yere kadar ilerliyorum fakat sürücülerde sadece c sürücüsü gözüküyor.bide mbr and track diye bir şey var.d sürücüsü ne yaptıysam bi türlü çıkmıyor.acaba cd demi bi hata var.ama cd de olması imkansız,çünkü daha önce d sürücüsünde işletim sistemi yüklü değildi. aynı cd ile biçimlendirmiş olduğum d sürücüsüne yani boş olan d sürücüsüne sistemi geri yüklemiştim.şimdi neden d sürücüsü çıkmıyor.backup yapmak istersem orada iki sürücüde çıkıyor.acaba sorun nedir.bu konuda sizden yardım bekliyorum.bilmem anlatabildimmi.şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2010 20:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Aramıza hoşgeldiniz.

Sorunu çok devrik sorduğunuz için ben birşey anlamadım.

Lütfen daha düzenli bir şekilde detay vererek anlatmanız mümkün mü ?

Mesela modfiye olduğu için ikiside farklı ne demek ? Acronis ile C sürücüsü kurtarma cd si yapmak diye bir kavram yok , sanırım Acronis bootable medya oluşturdunuz bundan bahsediyoruz. D sürücüsü görünmüyor diyorsanız muhtemel formatlı değildir yani bilinmeyen bir formata sahiptir .Birden çok işletim sistemi dediğiniz hangi işletim sistemleri , acronis in hangi sürümünü kullanıyorsunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2010 18:33

(@nihatgocmez)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kısacası sorunum şu.pc de xp profosyonel hem c de hem de d ye kurulu.ben c ve d sürücülerini acronis ile (Create Bootable Resuce Media) ikisinide ayrı ayrı cdye cektim.cd ile başlatıyorum.yükleme yapmak için gelen  seçeneklerde c  gözüküyor.d gözükmüyor.d dede işletim sistemi yüklü .acaba neden diğer sürücü gözükmüyor.bunun için size yazdım.acronis 10 kullanıyorum.teşekkürler.

Gönderildi : 01/08/2010 19:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

CD ye çektiğiniz nedir onu anlayamadım, yani işletim sistemi imajını mı cd ye kayıt ettiniz ? yoksa sadece bootable resource media oluşturduysanız neden iki cd yada ayrı ayrı çektiniz.

konu uzayacak gibi ondan ben özetlemek istiyorum

eğer iki işletim sisteminiz var ve ikiside ayrı ayrı çalışıyor ise siz herhangi birinden oturum açıp acronis yükleyip bootable medya yaparak ardından bu cd ile oturum açıp istediğiniz dizini yine hard disk üzerine yedekleyebilirsiniz.

eğer elinizdeki acronis bootable medya ise normal şartlarda tüm diskleri görür ki eğer görmüyor ise ya ilgili disk formatlı değildir ki ama siz işletim sistemi yüklü diyorsunuz yada o cd benim bildiğim bootable bir cd değilde secure zone misali özel bir cd hazırlamış olabilirsiniz bu nedenle sadece imajını aldığınız dizini görüyor olabilir bu da çok muhtemel değil ama anlattıklarınızdan bu çıkıyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2010 22:18

(@nihatgocmez)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet işletim sistemini cd  ye çektim.hem c deki hemde d deki işletim sistemini ayrı ayrı cd ye çektim.evet seçeneklerde sadece imajını aldığım sürücü gözüküyor.tüm sürücülerin görükmesi için nasıl bir cd yapmalıyım.sizinde başınızı ağrıttım kusura bakmayın.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 01/08/2010 22:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Baş ağrısı olur mu sadece sorunu anlamaya çalışıyoruz malum forum ortamı görmediğimiz sistemler için yorum yapıyoruz.

Bunun için Acronis üzerindeki aşağıdaki yöntem ile bir cd hazırlarsanız ve bunu ile pc yi açarsanız tüm sürücüler görünecektir.

http://www.whatsabyte.com/P1/create_cd_ATI2009.htm

http://www.acronis.com/company/inpress/2007/03-15-boot-loader-2.html

Gönderildi : 02/08/2010 01:01

(@nihatgocmez)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ilginiz nedeniyle çok teşekkürler.

Gönderildi : 02/08/2010 02:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederim sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Gönderildi : 02/08/2010 02:41

(@nihatgocmez)
Trusted Member
Konu başlatıcı

rica ederim sonuçları paylaşırsanız sevinirim.
valla cok karışık geldi bana .hemde ingilizce.bu nedenle uğraşmadım....sizden başka ricam olacak.Yasar KIYAK arkadaşa bi konu hakkında danışmıştım.fakat neredeyse 24 saat oldu bi cevap alamadım.eğer sizin ,benim konuda bilginiz varsa lütfen ilgilenirmisiniz....buradaki linkte konu ile ilgili detay var.ilgilenirseniz beni çok sevindirirsiniz.şimdiden teşekkür ederim.... http://www.cozumpark.com/forums/thread/195097.aspx

Gönderildi : 08/08/2010 03:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Arkadaşlar cevap vermiş.

Gönderildi : 08/08/2010 21:41

Paylaş: