Forum

Network'den Image A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network'den Image Atmak

13 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
4,133 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Selamlar,

3. party herhangi bir yazılım kullanarak network üzerinden alınmış olan image'yi client pc ' ye uzaktan erişim ile (client yanına gitmeden) atmak mümkünmüdür?

Gönderildi : 11/07/2010 06:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu durum, Client sistemde windows çaışırken mi olacak, yoksa bu yazılımla boot edilmişken mi olacak ?

Gönderildi : 11/07/2010 07:52

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba,

Acronis Management Console ile online olarak ağ üzerinden imaj alabilirsin. Client yanına gitmeden imaj alıp geri dönme işlemi yapabilmek istiyorum diyorsan benim kullandığım yöntem (yaklaşık 20 client olan bir network) client lara Acronis True İmaje Enterprise kurdum. Daha sonra Dameware Mini Remote Control ile uzaktan bağlanıp imaj alıyorum. Alınan imajı yüklemek için ise tekrar Dameware ile bağlanıp imaje üzerine sağ tıklayıp restore yapıyorum. Fakat restore işleminde yeniden başlatma  istiyor ve dos ortamında  imaj yükleniyor. Yükleme işlemi bittikten sonra client başına gitmen gerekiyor.

Hakan Hocam'ın makalesini inceleyebilirsin.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-program-le-online-maj-alma-online-_3101_mage-with-acronis.aspx

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 11/07/2010 09:32

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

WAİK konusunu bir araştır istersen.

(Windows automated installition kit)   bu yöntemle tek seferde 400 makinenin formatlandığını görmüştüm.

Ama bir başka üstadın söylediğine göre network yapısı aksarsa bu iş çok yıpratıcı olabilirmiş.O yüzden önce yapının ve bağlantının geçeceği ürünlerin truput u iyi olmalı ve network yapısı aksamadan ilerleyebiliyor olmalı.

Gönderildi : 11/07/2010 16:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Her iki şekildede sistemin başına gidilmesi gerekecek değil mi ?

Gönderildi : 11/07/2010 21:52

(@EmreTuntas)
Gönderiler: 9
Active Member

Bende çok baktım ama sanırım client başına gidilmesi gerekiyor. Backup alma işlemi içinse client başında agent kurulması gerekmektedir.

Gönderildi : 09/08/2010 20:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selamlar,

3. party herhangi bir yazılım kullanarak network üzerinden alınmış olan image'yi client pc ' ye uzaktan erişim ile (client yanına gitmeden) atmak mümkünmüdür?

http://www.symantec.com/connect/articles/remote-control-ability-while-deploying-image-machine-ghost

kolay gelsin 

Gönderildi : 23/08/2010 18:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.symantec.com/business/support/ghosttutorial/GhostTutorials.html

aslında burda sorunun cevabı mevcut 

Gönderildi : 23/08/2010 18:14

(@muammerunlu)
Gönderiler: 3
New Member

Eğer elinizde 30/40 çeşit bilgisayar var ise ve toplamda 3000 ' e yakın donanımınız var ise , Ağ üzerinden imaj basmak , birden fazla imaj çeşidi oluşturup onları kullanıldığı yere göre doanımlara basmak için ne önerirsiniz.

Gönderildi : 27/08/2016 18:40

(@mehmetcolakoglu)
Gönderiler: 77
Trusted Member

Merhaba,

Ben Acronis Türkiye'den Mehmet Çolakoğlu. Acronis Snap Deploy tam bu iş için geliştirilmiş bir uygulama. Network'ten PXE boot ile makineleri boot edip uzaktan imaj atabilirsiniz. Ayrıca donanım bağımsız imaj atmayı sağlayan Universal Restore özelliği de var. Bunun sayesinde farklı donanımlara imaj atmak problem olmaktan çıkıyor. Ayrıca multicast ve unicast imaj deploy edebiliyor. Multicast yaptığınızda aynı anda birçok makineye imaj atabiliyorsunuz.

Bu konuda benimle aşağıdaki mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

[email protected]

Gönderildi : 27/08/2016 18:50

(@muammerunlu)
Gönderiler: 3
New Member

Mehmet Bey ;

Size mail attım. Oradan irtibata geçelim

Gönderildi : 27/08/2016 19:36

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Muammer bey,

os dağıtımı konusunda acronis snap deploy doğru çözümlerden biri.

snap deploy denerken, clonezilla ve paragon deployment manager tarafınıda incelemenizi tavsiye ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/08/2016 00:26

Paylaş: