Forum

Acronis True İmage ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis True İmage Enterprise server Echo management console password problemi

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@CuneytDALGIC)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkese iyi çalışmalar;

ben cuneyt bir hastanenin bilgi sisteminden sorumluyum.

Hastanemizde bulunan sunumcuların backuplarını gunluk olarak bır server uzerınde tutmaya karar verdık . Bunun içinde Echo serverı tercih ettik.

Bununla birlikte Acronis managemnt console kullnarak butun serverlara ulaşıp task oluşturup ımage larını almak amacımız. Bunun la ılgılı olarak Management console kullanarak agentlarımızı butun serverlara dagıttık . Bunu yaptık tan sonra sonsole kullanarak agent yardıımıyla serverlata bagnatımız saglanıyor. Fakat baglantı saglanırken bıza passwor ve kullanıcı adı soruyo buraya domain admin şifresını gırmemıze ragmen kabul etmıyor. Fakat bu ekranda şifreyı gırmeden cancel dedıgımızde serveramıza ulaşıyurz. Backup işlemıızı ayarlıyourz. En son işlemde backup almaya başlaması için hazırla seçenegıne bastıgımızda yıne bıze bır şifre soruyo ve buraya şifre gırmemeıze ragmen kabul etmıyur ve taskı başlatmıyor.

Bu tarz bı sorunla karşılaşan hocamız varsa bıze yardımcı olabılı rmı?

Gönderildi : 10/07/2010 19:10

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Domain Admin yazarken Domain\Admin şeklinde yazıyor musunuz ?

Gönderildi : 10/07/2010 19:18

(@CuneytDALGIC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet hocam domain\kullanıcı adı şeklinde yazıyourm .  ve şifresınıde dogru gırmem ragmen kabul etmıyor.

Gönderildi : 10/07/2010 19:23

(@CuneytDALGIC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

agentları server makınalar gönderırken herhangı bır şifre falan gırmedım yanı şifre bolumunu boş bırakarak gönderdım.

Gönderildi : 10/07/2010 19:25

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Bundan kaynaklanıyor olabilir. Bir clientin agentini kaldırıp yeniden yapılandırıp test eder misin?

Gönderildi : 10/07/2010 20:02

(@CuneytDALGIC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam clientın agentını kaldırdım tekrar yükledım fakat olmadı maalesef:( Bunu denemiştim

Gönderildi : 10/07/2010 20:12

(@ErginEngin)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Sanırım client tarafında ki Acronis lisanslamasında eksiğiniz var. Hatırladığım kadarıyla acronise bağlanacak clientler için consola lisans girmeniz gerekliydi.

Selamlar 

Gönderildi : 10/07/2010 20:26

(@CuneytDALGIC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam client tarafında agent var sadece acronis server yok bu agentlarıda uzaktan yükledım . Bu yuzden herhangı bır lisans anahtarı istemedi. Uzaktan değildi manuel olarak kurmayu denıyourm şimdi belkı bu sorunu çözer dıye duşundum. İnşallah çözerım uzun zamandır uğraşıyourm :S

Gönderildi : 10/07/2010 20:36

(@CuneytDALGIC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ARkadaşlar sorunu çözdum. agentları uzaktan gönderıdıgmde yukarıda anlattıgım passwordu hep soruyo. Fkata clienta manual olarak sizn dedıgnıız gibi lisans gırerek kurdum agentı bu problem ortadan kalktı.

Fakat eger boyle bı sorun varsa uzaktan agent yüklerken lisans numarasını nasıl giricez?

Gönderildi : 10/07/2010 20:57

(@CuneytDALGIC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkurler yardımlarınız için..

Gönderildi : 10/07/2010 21:12

Paylaş: