Forum

ideal administratio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ideal administration sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

İdeal administration kullanıyorum faka programı açtıktan sonra aşağıda ki hatayı alıyorum ve shutdown -a komutunu kullanmak zorunda kalıyorum. Daha önce karşılaşan veya fikri olan varsa yardımlarını rica ederim.. 

Gönderildi : 12/05/2008 13:41

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Bu kullanmış olduğunuz programla alakalı bir sıkıntı değil bu Blaster virüsü bu konuyla ilgili daha önce portal üzerinde açıklamalar yapılmıştı

Makinada SP2 güncel olmasına dikkat edin

Microsoft bunun için bir yama çıkarmıştı http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074  bu linkten bakabilirsiniz işlemleri yaparken makinayı safe mode açmayı unutmayın  yamayı yükledikten sonra güncel bir virüs programı ile full scan edin

Gönderildi : 12/05/2008 15:19

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Cihazda Sp3 kurulu benim kullandığım pc bu güncellemeleri full... Sadece o programı çalıştırdğımda çıkıyor hocam????

Gönderildi : 12/05/2008 15:23

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Merhaba;

Bu program daha öncesinde kurulumuydu kurduktan sonramı bu sorun başladı ? programı kurmadan önce taramadan geçirdinizmi..?

Gönderildi : 12/05/2008 15:27

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam ,

Kurduktan sonra sorun olmaya başladı. Kurduktan sonra full tarama yaptım temiz çıktı ama kullanmaya başladıktan sonra çıkıyor sorun. 

Gönderildi : 12/05/2008 15:40

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Merhaba;

http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2003-081119-5051-99  linkteki tool indirip makinayı bununla fullscan edermisin güvenli modda açarak denemelisin. ayrıca yukarıda vermiş olduğum microsoft sitesindeki yamayıda kurmalısın

Gönderildi : 12/05/2008 15:56

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhabalar..

Bunu denermisin hemen 😉

Registery Editor de HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE lokasyonunu kontrol edin. Burada EnableDCOM baslikli bir string goreceksiniz. Varsayilan deger Y ise N olarak degistirin.Daha sonra Registery Editor'u kapatin ve bilgisayarinızi yeniden baslatin.

Daha sonra

Baslat > Calistir butonuna tiklayin ve cmd yazin.
Komut satirinda netsh yazin ve Enter tuşuna basın.
Daha sonra winsock yazin ve Enter tusuna basin, daha sonra reset yazin.
Bilgisayarinizi yeniden baslatin.

Yaptıktan sonra düzelecektir. 

Gönderildi : 13/05/2008 13:10

Paylaş: