Forum

MSN Messenger

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSN Messenger

17 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir müşterimin msn de görüntülü konuşma teklif gönderdiği zaman (Messenger şu anda kullanılamıyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. (0x8100039d) hatasını alıyor. Nedenini bir türlü çözemedim. Neden yapıyor olabilir acaba. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 18/06/2010 18:00

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Maalesef sorunum çözülmedi devam ediyor...

Gönderildi : 19/06/2010 02:03

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Merhaba;

Benim başıma gelse idi yapacaklarım, msn ni ve yardımcı programları kaldırırdım( bir arkadaş bir link vermişti o programı bulabilirsem link vereceğim)  kaldırdıktan sonra tüm dosya içeriğini de silip başka bir sürüm kurardım,  olmadı sistem geri yükleme, o da olmadı aynı kullanıcı adı ile başka makineden giriş yapıp denemek lazım, büyük ihtimalle ile msn plus veya başka bir yardımcı program kurdu müşteri onları da temizlemeyi unutmayın.

Gönderildi : 19/06/2010 03:45

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Samil Bey,

MSN i kaldırıp kurdum. Pc local de çalışıyor zaten. Dediğiniz gibi sistem geri yükleme falan yapacağım artık. Siz link i bulduğunnuzda yazarsanız sevinirim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 19/06/2010 05:52

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar,

Çok basit bir çözüm olacak ama belki gözden kaçmış yada yapılması unutulmuş olabilir. Program Ekle Kaldır'dan MSN Live Essentials üzerinde Onarma'yı çalıştırmayı denediniz mi? Vista bilgisayarda başıma gelmişti. Bu çözümle önüne geçebildim. Saygılar.

Gönderildi : 19/06/2010 11:44

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ewet Erdem denedim. Fakat o şekilde de olmadı. Bugün sistem geri yükleme yapıcam artık.

Gönderildi : 19/06/2010 12:07

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Maalesef sistem geri yüklemede sorunumu çözmedi. Daha önce acronis ile alınmış imaj vardı. İmajdan geri döndüm, yine düzelmedi. En son çare olarak format attım. O kadar araştırmama rağmen bu sorunun çözümünü bulamadım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 21/06/2010 02:01

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Merhaba;

Kötü olmuş, ben o programı bulamadım, tarif edeyim bari, program ekle kaldır gibi bir arayüzü var, programları kaldırıyor, ve Microsoft'un bir yazılımı ama sistemden tamamen kaldırıyor, maalesef adı bir türlü gelmedi aklıma.

Gönderildi : 21/06/2010 03:00

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Samil Bey.

Gönderildi : 21/06/2010 03:02

(@KemalCETiNKAYA)
Gönderiler: 2
New Member

sanırım bahsettiğiniz program bu Samil Bey,

Windows Installer CleanUp Utility

http://support.microsoft.com/kb/290301

Gönderildi : 24/06/2010 02:07

(@mustafayilmaz)
Gönderiler: 1
New Member

vm client kuruluysa vm network leri devre dışı bırakıp msni tekrar başlatınız....

Gönderildi : 10/07/2010 03:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu sorun genelde c:\document and setting\local setting\msn altında msn contact isimli klasör bulunuyor bunun içerğini msn kapalıyken silerseniz büyük ihtimalle bu sorun ortadan kalkıyor.

Win7 için tam yol C:\Users\Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2010 03:05

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza Hocam, teşekkür ederim bilgilendirme için. Notlarımın arasına alacağım...

Gönderildi : 10/07/2010 03:07

(@HuseyinAL)
Gönderiler: 1
New Member

Aynı sorun benimde başıma gelmişti.  Çözümü ise Ağ Bağlantılarına girip VMWare Ağ Adaptörlerini Devre Dışı Bırakmalısın..

Gönderildi : 10/07/2010 03:42

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member

Merhaba bu sorun genelde c:\document and setting\local setting\msn altında msn contact isimli klasör bulunuyor bunun içerğini msn kapalıyken silerseniz büyük ihtimalle bu sorun ortadan kalkıyor.

Win7 için tam yol C:\Users\Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts

Saygılarımla.

Contacts klasörü Windows XP için :C:\Program Files\Windows Live\Contacts  

Gönderildi : 10/07/2010 14:33

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Aynı sorunla bugünde karşılaştım. Ağ  bağlantılarımdan VmWare Network'leri devre dışı bıraktım. Windows Xp sp3 yüklü olan bir bilgisayarda diğer işletim sistemleri için denemedim. Bilginiz olsun. Aklıma şimdi ilk problemle karşılaştığım zaman geldi. Ne kadar uğraşmıştım.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 15/07/2010 22:35

Paylaş: