Forum

Ağdaki bilgisayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki bilgisayarların ekran görüntülerini kaydetmek

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@ErdalKocer)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Şirket içindeki 40-50 kadar kullanıcının ekran görüntülerini video olarak kaydedebileceğimiz bir program arıyorum.Yaptığım araştırmalarda istediğim şeyi yapabileceğim bir program bulamadım.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 08/06/2010 17:34

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Bu isteğinizin nedenini paylaşır mısınız?

Etik olduğunu düşünmüyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/06/2010 17:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Neden böyle bir gereksinim duyuyorsunuz?Etik açıdanda sağlıklı bir durum değil?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/06/2010 17:47

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle, bu çalışma çalışanların bilgisi dahilinde yapılacak. Yapılma amacı ise, çalışanların web sitemizde yaşadıkları sorunları "ne yaptıklarında" yaşadıklarını tespit etmek. Kullanıcılar bir problem çıktığında ya da hata mesajı aldıklarında, hangi aşamalardan geçip o hatayı aldıklarını hatırlamıyorlar. Bunu kaydetmek için böyle bir yöntem kullanmayı düşünüyoruz.

Gönderildi : 08/06/2010 19:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunun için screen record tarzı yazılımlar kullanabilirsiniz.

Biraz masraflı olacak ama profesinal bir yazılım arıyorsanız camstudio programını kullanabilirsiniz ama free yazılımlarda bulup deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/06/2010 19:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Öncelikle bu istediğinizi video olarak yapmanız mümkün değil. Evet screen record tool ları ile sabahtan itibaren başlarsınız kayda ama ne kadar mantıklı? Bu hem kullanıcıların çalışması yönüyle stabil bir şey değil hemde kullanımı sıkıntılı olur. Bunun yerine legal keylogger toollar kullanabilir bunları browser kayıtlarını alacak şekilde özelleştirebilirsiniz. En mantıklısı bir log alt yapısı oluşturmak olacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2010 21:12

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Eğer ki Client'lar Windows 7 ise PSR özelliğini kullanabilirsiniz. Bununla ilgili eğitim videom kendi blogumda mevcut. Saygılarımla.

Gönderildi : 08/06/2010 22:15

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

web sitenizde bu hataları yaşıyorlar ve hangi aşamada hatayı aldıklarını hatırlamıyorlar.

Bu verdiğiniz bilgiye göre siteniz'in db loglarından hata mesaj içeriğine göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Herkesin screenshot'ını veya ekranını kayıt etmek mantıklı bir yaklaşım olacağını düşünmüyorum.

Saygılar.

Gönderildi : 09/06/2010 01:21

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Eğer ki Client'lar Windows 7 ise PSR özelliğini kullanabilirsiniz. Bununla ilgili eğitim videom kendi blogumda mevcut. Saygılarımla.

Erdem Bey, video dosyasına ulaşmak için sizin izninize ihtiyacımız var sanırım :).

Adlarını tam hatırlamıyorum ama bu tur programlar pıyasada mevcut, aslında bu programlar lab sistemlerinde öğrenci bilgisayarlarını izlemek için ama ekranıda kaydediyorlar fakat adını bir türlü bulamadım. Yanlış hatırlamıyor isem dameware birden fazla ekranı aynı anda gösterebiliyor, yada bilgisayarlara vnc kurup kendi bilgisayarınızda bağlanıp sadece kendi bilgisayarınızın ekranını kaydedebilirsiniz.

Gönderildi : 09/06/2010 01:49

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Haklısınız Ertan Bey o konuyu kısa süre içerisinde çözeceğim ve sizi özel mesaj ile bilgilendireceğim. Saygılarımla.

Gönderildi : 09/06/2010 03:22

(@ErdalKocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler önerileriniz için.Kolay gelsin herkese.

Gönderildi : 09/06/2010 11:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Haklısınız Ertan Bey o konuyu kısa süre içerisinde çözeceğim ve sizi özel mesaj ile bilgilendireceğim. Saygılarımla.

Erdem Bey, videoyu izledim gerçekten şahane bir özellik şu anda bu sistemi Windows Xp ve diğer eski sistemlerde nasıl uygularım onu araştırıyorum. Süper bir video olmuş.

Gönderildi : 09/06/2010 12:21

Paylaş: