Forum

Network yapısını &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network yapısını çizebileceğim bir program

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@FatihSabanKAYA)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

yanlış hatırlıyor olabilirim ama uzun zaman önce görmüştüm sanki 

Serverdan çıkıyor kablo gidiyor switche çıkıyor 1. kattaki A pc ye, B pc ye B pc ye baglı olan yazıcıya

sonra 2 kata geçiyorum oradan A yazıcısı bağlı  C bilgisayarı baglı yan odaya geçiyorum orada D Pc vs..vs..vs..

öyle bir şema çizebileceğim bir program  war mı?

manuel çizim yapılıp hangi pc nin açık oldugunu bile gösteriyordu program......

hangi katta kac switch war kac pc war kac yazıcı war hangi oda kac pc war onu görmek istiyorum.. 

böyle bir program? 

Saygılar.... 

Gönderildi : 03/06/2010 18:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Networkview kullanabilirsiniz: http://www.networkview.com/index.html

veya http://www.cozumpark.com/forums/thread/87421.aspx  linkinde yer alan programları kullanabilirsiniz.

Arama alanını kullanarak network haritası, network view v.b. kelimeleri arattırırsanız portal içerisinde bu konuda kaynakların olduğunu görebilirsiniz.

Gönderildi : 03/06/2010 18:36

(@FatihSabanKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

network olarak arattıım ama view olarak arattırmak hiç aklıma gelmedi acıkcası.....

teşekkürler

Gönderildi : 03/06/2010 18:40

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

http://www.smartdraw.com/downloads/index.htm

Bu programı deneyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olan bir program daha vardı. İsmini hatırlayamadım. Bulunca bilgi vereceğim.

Gönderildi : 03/06/2010 18:44

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Packet tracer işinizi görür.

Gönderildi : 03/06/2010 19:46

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Cisco Packet Tracer'i ayrıntılı olarak karıştırırsanız. Şehir, şehirdeki bina,, binadaki server odası gibi komplike yapılar çizebilirsiniz.

Diagram tadında Visio'da işinizi görebilir.

Gönderildi : 03/06/2010 23:12

(@FatihSabanKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://www.smartdraw.com/downloads/index.htm

Bu programı deneyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olan bir program daha vardı. İsmini hatırlayamadım. Bulunca bilgi vereceğim.

smart draw ı kullanmıştım az çok biliyorum ama benım isteklerime pek cvp vermiyor.... ama diğer programları bir inceleme altına alacagım teşekkürler ilginiz için....

Gönderildi : 04/06/2010 18:38

(@FatihSabanKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cisco Packet Tracer'i ayrıntılı olarak karıştırırsanız. Şehir, şehirdeki bina,, binadaki server odası gibi komplike yapılar çizebilirsiniz.

Diagram tadında Visio'da işinizi görebilir.

üstat kendi sayfanızda bu program ile ilgili bir video yayınlamışsınız lakin videolar çalışmıyor...program epeyice faideli görünüyor...

teşekkürler.. 

Gönderildi : 04/06/2010 18:41

(@FatihSabanKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çözümpark içinde de warmışsh videolu anlatımınız....teşekkürler...

Gönderildi : 04/06/2010 18:44

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Onları elden geçireceğim. Malum artık youtube'da erişime kapandı. Videolarımın bir kısmı da Youtube üzerinde barınmaktaydı.

Çektiğim videolar ÇözümPark üzerinde yayınlandıktan sonra kendi sitemde yayınlanmaktadır.

Cisco Packet Tracer Cisco öğrenmek isteyenler için vazgeçilmez programdır. 5.3 versionu da çıktı. Ama henüz kurup ta yenilik olup olmadığına bakmadım. Saygılarımla.

Gönderildi : 04/06/2010 18:50

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Arkadaşların bahsettiği programlar gerçekten çok güzel ama ben Diagram cizimleri için DIA kullanıyorum, gnome projesi içinde hem Windows hemde Linux üzerinde çalışabiliyor opensource olması ve sürekli yenilenmeside oldukca hoş getirler sağlıyor.

Gönderildi : 07/06/2010 20:12

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Merhaba,

Arkadaşların bahsettiği programlar gerçekten çok güzel ama ben Diagram cizimleri için DIA kullanıyorum, gnome projesi içinde hem Windows hemde Linux üzerinde çalışabiliyor opensource olması ve sürekli yenilenmeside oldukca hoş getirler sağlıyor.

Başarılı bir program , Teşekkürler Ertan.

Gönderildi : 07/06/2010 20:30

Paylaş: