Forum

Mail Access Monitor

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Access Monitor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Aşağıda ki makale'ye göre mail access monitor kurulumu yapıyorum. Ancak Exchange 2003 loglarını tanıtamadım. Aldığım hata resim aşağıdadır.

Kurulumu win 7 üzerine yaptım. Network'den yerini gönsteriyorum. 

Sunucu üzerinede kurdum aynıo sorun sözkonusu

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/11/ms-exchange-server-2003-zerinde-mail-access-monitor-ile-rapor-olu-turma.aspx

[img] [/img]

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 03/06/2010 15:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, Enable log işaretli mi emin misiniz? Ayrıca ilgili klasöre iznin olup olmadığına bakar mısınız? Belki direkt username' in write hakkını istiyor olabilir. Dizin hiç bir log dosyası içermiyor diyor, doğru yeri gösterdiğinize emin olun.

Gönderildi : 04/06/2010 15:13

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Selam, Enable log işaretli mi emin misiniz? Ayrıca ilgili klasöre iznin olup olmadığına bakar mısınız? Belki direkt username' in write hakkını istiyor olabilir. Dizin hiç bir log dosyası içermiyor diyor, doğru yeri gösterdiğinize emin olun.

Merhaba Alper ,

İlk önce şunu belirteyim. Program benim win7'de kurulu. Domain Admin yetkilerine sahibim.

\\Sunucu ismi veya IP\exchange.log burda standart Exchange 2003 logları var. 04062010.log isimli.. burayı direk gösteriyorum.

Enable log işaretli. Mantık şu değilmi ? Exchange loglarının yerini gösterme.. Bende bunu yapıyorum. Ancak atladıığım birşey var sanırım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/06/2010 17:23

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Okeydir , çözdüm.

Versiyonda hata varmış. Tekrar download ettim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/06/2010 20:32

Paylaş: