Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

firewall

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

selamlar

günaydın herkese

Sizlerden ricam isa server gibi işlem yapan ( web sayfalarını yasaklayıp istedigimiz web sayfasına izin verme istedigimiz web sayfalarını yasakalma ve msn türü chat programlarını yasaklayabilecegimiz windows tabanlı serverlarda çalışan ücretsiz firewall programı varmı 

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 28/04/2010 11:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Netron gözcü, CcProxy, Inter Filtre...
http://www.cozumpark.com/forums/1/96333/ShowThread.aspx

Gönderildi : 28/04/2010 11:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Bu iş için ayrdığınız bütçe nedir?Hangi platform üzerine kurmayı düşünüyorsunuz?Sisteminizde kaç pc var?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/04/2010 11:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ahmet bey ;

ISA Server gibi bir ürünün ücretsiz versiyonunu bulamazsınız ama ücretsiz proxy yazılımları bulabilirsiniz ama emin olun bunlar ile internet yasaklama yapmak mümkün olmayacaktır en fazla URL veya içerik noktasında çözümler üreten bu yazılımlar apllication noktasın sorunlar çıkarıyorlar.

116 tane post atmışsınız bu güne kadar artık forum kuralları konusunda
tecrübeli olmanız gerekiyor değil mi ? Firewall diye bir başlık olamaz
lütfen buna dikkat edelim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2010 11:47

(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevap veren herkese teşekkürler

yaptıgım yanlışlıktan ( başlıktan) dolayıda çok özürdilerim  bundan sonra cok dikkat edecegim

Saygılarımla

Ahmet

Gönderildi : 28/04/2010 11:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Ahmet bey özürlük bir durum yok dikkat etmek yeterli , sizin gibi tecrübeli üyelerimiz yeni üyelere örnek olmalı bence [:D]

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2010 17:02

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ahmet Bey,

Endian firewall sistemi ücretsizdir, istediklerinizin hepsini fazlası ile yerine getirebilmektedir. Tavsiyem firmada atıl durumda olan bir pc sisteme bu programı kurup gateway olarak kullanmanızdır. Piyasada ücretisz olarak birçok alternatifi olsada Endian içlerinden birçok ek özelliği ve kendi BOX çözümlerinde olan HotSpot özelliği dışında hemen hemen tüm sistemleri ile ücretsiz gelmesinden dolayı gerçektenmuadilleri arasından kolayca sıyrılıyor.

Ya da hem teknik destek bakımından hemde kullanım kolaylıkları konusunda DrayTek 2820 gibi bir cihaz alabilirsiniz.

Gönderildi : 18/05/2010 01:49

Paylaş: