Forum

Şirket içi mes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket içi mesajlaşma...

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@ByteSize)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

Şirketimizde server 2008 std mevcut.İçeride 15 makina ve dışarıdada rdp yapan 5 makina var.Hem şirket içindeki makinalarla hemde dşarıdaki makinalarla mesajlaşmak için nasıl bir yazılım kullanmalıyım? Aynı zamandada dosya transferine olanak verebilmeli.Live messenger, icq,skype,vs.. gibi programların kullanılması istenmiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 01/04/2010 02:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bunun için mailleşme olaiblirmi anlık yazışmamı lazım?Anlık yaşışma içinse eğer wildfire olmalı sanırım ismi hem makaleleri hemde forum içinde postları mevcut incleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/04/2010 02:29

(@ByteSize)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Anlık yazışma gerekiyor.Wildfire makalelerini gördüm inceleyeceğim.

Yardım için teşekkürler rıza bey.

Gönderildi : 01/04/2010 03:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/04/2010 11:36

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Openfire ve Spark bu konuda çok iyi birer ikili. Üstelik AD desteğide var, kullanıcılar oturum açtıkları kullanıcı adı ve şifreleri ile anlık yazışma programlarını açabilirler. Bunun için kurulumdan sonra kontrol panelinden Profil Settings ten Directory Server (LDAP) bunu seçmeniz gerekiyor.

Daha önce kurdunuz mu bilmiyorum ama ilk kuranlar genelde bilgilerin nasıl dolduracağında sıkıntı yaşuyorlar hem bir kaç ip ucuda vereyim. 

Server Type tan Active Directory i seçelim, Host a sunucunuzun IP adresini yazıyorsunuz, Base DN: kısmını ise şu şekilde dolduracaksınız.

dc=domainadiniz,dc=com veya uzantınız neyse o. Administrator DN: i ise administrator@domainadiniz ve sonrasında şifreniz. 

5222 portunuda açıp, Openfire'ın kurulu olduğu sunucuya yönlendirirsen dışardanda kullanılabilecek bir hale getirebilirsin mesajlaşma sistemini. Ayrıca Web arayüzü ile tarayıcıyı kullanarakta anlık mesajlaşma işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

Gönderildi : 02/04/2010 12:29

(@ByteSize)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hüseyin bey çok teşekkür ederim.Çok kritik bir noktayı aydınlattınız...

Sağolun... 

Gönderildi : 02/04/2010 14:17

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

OCS.

Gönderildi : 02/04/2010 14:19

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Hüseyin bey çok teşekkür ederim.Çok kritik bir noktayı aydınlattınız...

Sağolun... 

Rica ederim. Ayrıca Clientlar için Spark'ın Türkçe dil paketinide ilgili dosyayı http://www.igniterealtime.org/community/docs/DOC-1943  buradan indirebilirsiniz.

Gönderildi : 03/04/2010 01:36

Paylaş: