Forum

350 Client bilgisay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

350 Client bilgisayarı olan bir sistem icin Virus Program Önerisi

11 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar,

1.350 Client

2.İnternet Olmyıacak

3.Windows XP Windows 2000 Linux Desteği Olucak 

5.Client Sistemi kasmıyacak

4.Merkezi Yönetim Sistemi ve Deployu sorunsuz bri Virus Programı Ne Önerirsiniz ? 

Şimdiden Cok teşekkürler.

Gönderildi : 18/03/2010 18:26

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Kaspersky ürününü önereceğim ama internet olmadan güncellemeleri yapmanız sıkıntılı olacaktır. En azından Kaspersky Admin Kit in internet üzerinden güncellemeleri indirebilmesi lazım ki client lara gönderebilsin. Tabi bu tüm diğer anti-virüs programları içinde geçerlidir.

Biz yaklaşık 550-600 client lık ortamda sıkıntı yaşamadan kullanıyoruz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/03/2010 18:44

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Peki Client'larda Hangi İşletim sitemini kullanıyorsunuz.Client tarafında Minumum 256 veya 512 Mb 'ram ile sorunsuz olarak calısır mı ? kasma durumu nedir ?

Gönderildi : 18/03/2010 18:55

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Açıkcası kişisel düşüncem, 256 Mb ram ile sistemi kasmayan bir anti-virüs programı olacağını sanmıyorum. Eğer varsa da virüsleri bulup temizleyebileceğini düşünmüyorum [:)]

Client larımızı son yenilememizden önce ortamımızda IBM Netvista ve üzerlerinde Windows XP sistemler vardı ve pek çoğunun belleği i 256 Mb idi. Haftada birgün yaptığımız tam sistem taraması sırasında kullanıcılardan yoğun şikayet alıyorduk (çalışamadıkları yönünde ki kısmen doğrudur). Ancak bu işlemin dışında günlük çalışma ortamında sıkıntı yaratmıyordu.

Ancak siz linux den de bahsediyorsunuz ki belki o tarafta performans değişebilir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/03/2010 19:43

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Ben Nod32 4.0 i kesinlikle öneririm. Servere kontrol panelini yüklüyorsun. Tüm güncellemeleri ilk önce server internet üzerinden  yapıyor daha sonra local den diğer clientlere dağıtıyor ve kontrol panelinden hangi kullanıcıda hangi virüs programı var, versiyonu nedir, güncelleme durumu nedir, hangi dosyasına hangi virüs bulaşmış gibi gibi.. çok fazla özelliği var. Belirli kulanıcıları da gruplayıp özel policy lerde uygulayabiliryorsun. Öyle ayarlıyorsunki kullanıcılar ne antivirüs programının ayarını değiştirebiliyor nede bilgisayardan kaldırabiliyor. Şu an yeni çıkan 4.2.40 versiyonu çok performaslı çalışıyor. Faydalı olmuştur umarım. kolay gelsin.

Gönderildi : 30/04/2010 14:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Nod32 4 öneririm forumda kurulum network üzerinden konfigüre makaleleri mevcut.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/04/2010 15:39

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Merhabalar  Kaspersky Admin Kit  öneririm Diger  antivirüs  ürünlerinde bulunan  bütün özellikler mevcut zaten kaspersky'nin güvenirliği tartışılmaz  turkiye  pazarına  girdiği günden bu yana bayagı  tutuldu Kaspersky  için Türkiyede  LAB açılıcakmış  dunya uzerınde  4 ncu sanırım hindistan,rusya , amerika olursa  türkiye ..

Türkiye Distübrütörü  Helyum Bilisim Hiz. San. Tic. Ltd. Sti. phone   : +90 216 318 0808 Neslihan hanımla  görüşebilirsin..

Gönderildi : 30/04/2010 17:07

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Bende Nod32 yada Trendmicro officescan öneririm. Özellikle trendmicro'da merkezi yönetim konsolu gayet başarılı.

Gönderildi : 30/04/2010 17:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, Nod32 Business Edition 4.0 sizin için uygundur. Client sayısının artışı, donanım yetersizliği, update gibi konularda sorun yaşamazsınız. Internet konusuna gelince, Remote Admin serverınızın internet alma zorunluluğu her program için mevcuttur. Updateleri çekmeyen bir antivirüs sunucusu clientlara bunu dağıtamayacağı için korumanız aktif olmaz. Her program içindir bu söylediğim. Fakat NOD32 sesiz çalışır ve güvenlidir. Zaten kendini diğerlerine göre ispatlamıştır.

Gönderildi : 30/04/2010 23:55

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

antivirus programı olarak elbette Nod32 tercih etmek için yeterli sebepler vardır.

kaspersky Admin kit domain ortamına tam hakim olamıyor.kullanıcıyı sil ekle içeri al dışarı at eski windows mantıgı ile çalışıyor.client pcleri 1 dk gibi sürede açılmasını explorerin şişmesine acayip bi katkıda bulunuyor.

bilgisayarlar açılsın diye gözünün içine bakıyorum.kaspersky adamın tüyünü döker tüyü dökülmüş diye kimsede bizi almaz sora.

Gönderildi : 01/05/2010 00:12

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu sistemin önünde kullandığınız UTM cihazı nedir ? o hangi virüs programını kullanıyor ?

Gönderildi : 18/05/2010 01:38

Paylaş: