Forum

Gfi mail essential ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gfi mail essential kurulum ayarları

45 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,026 Görüntüleme
(@ugurtanikgudekli)
Gönderiler: 134
Estimable Member

hocam buradan indirdim. söylediğim yere kadar aynı geliyor hiçbir sorun yok fakat sistemdeki domainleri gösterdiği yeri atlıyor. kurulum tamamlandıktan sonra tarayacağı domaini göstermemin bir yolu varmı. bir de mail essential configuration açmak istediğim zaman smtp servisi yüklemesiniz diye uyarı veriyor.

Gönderildi : 30/05/2011 02:19

(@ugurtanikgudekli)
Estimable Member

tamamdır hocam. domaini manuel olarak girdim general settingten. fakat configuration ı açmak istediğimde hala smtp servisi kurulmalıdır diyor. yinede çalışıyor. teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/05/2011 02:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_
Konu başlatıcı

Bende ilkten bu sorunu yaşamıştım programın kurulumu aşamasında sonra setup oalrak en son sürümü indirdiğimde bu sorun kalkmıştı.Şimdi elimde bir test exchange server var ise gün içinde test edip haber vereceğim.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/05/2011 12:07

(@ugurtanikgudekli)
Estimable Member

hocam exc sunucuda olsa illede smtp servisi ayrıca gerekiyormuş. smtp servis olmadanda çalışıyor. aka açılışta uyarı veriyordu. smtp service yükledim. o sorunda kalktı. Allahtan exc de bozulmadı. şuan bir sıkıntı yok gibi. şimdi üzerine gfi mailSecurity yükleyeceğim. önce MailSecurity nin yüklenmesi lazım gibi birşey okumuştum bir yerde. umarım kurabilirim.

tşkler.. 

Gönderildi : 30/05/2011 15:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_
Konu başlatıcı

Bu işlemlerden önce bir full backup yada imaj alın bir sorun anında felaket senaryosu olmasın.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/05/2011 15:39

(@ugurtanikgudekli)
Estimable Member

hocam mail security i de kurdum.

http://muratguclu.com/index.php/makaleler/gfi-mailsecurity-kurulumu-smtp-gateway-mode/

yukarıdaki makaleye göre ilerledim. IIS Manager de Remote Domain oluştururken domain name is not valid diyor. hatta domain adımla aynı olması gerekmiyordur diye düşünüp farklı isimlerde denedim. fakat sürekli domain name is not valid diyor. bu adımı geçemedim.  

Gönderildi : 30/05/2011 23:13

(@ugurtanikgudekli)
Estimable Member

sanırım buraya göre yapmam gerekmiyormuş:) exc üzerine kurulurken kendisi mevcut transport servisini takip etmeye başladı. mailleri görebiliyorum.

Gönderildi : 30/05/2011 23:27

Sayfa 3 / 3
Paylaş: