Forum

Backup Programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Backup Programı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizin bir backup programına ihtiyacı var bununla ilgili deneyimli arkadaşların önerilerine ihtiyacım var,

Firmamızda 25 yakın pc ve notebook un yedeğini almamız gerekmekte,

Alınan Program 2003 standart edition server a kurulacak ve xp ye kurulu olan backup srv adı verdiğimiz 4 tb diski olan yere backuplar alınacak,

İstediğimiz şu ; ortamda domain var fakat notebookların çoğu gezici olduğu için(Yurt içi yurt dışı) notebookların çoğunda domain kullanmıyoruz,

Ben backup exec düşündüm yazılım için fakat Desktop&Laptop option olan yazılımda tüm clientların domain ortamında olması gerekmekteymiş diye bir bilgi aldım,

Bununla ilgili önerebileceğiniz başka bir program varmı?

Yedekler online ve offline şekilde alınabilsinki notebooklar dışarı çıktığında bir sorun teşkil etmesin,

Tşkler,

Gönderildi : 01/03/2010 16:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Arconis kullanabilirsiniz.Programın özellikleri için kavi bilgisayar ile iletişime geçebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/03/2010 17:59

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Acronis True Image Management Console

Merkezi bir yönetim
konsolu aracılığı ile ağınızda bulunan tüm bilgisayarlara, domain veya
workgroup yapınıza bakmaksızın, tek bir noktadan ulaşılabilir. Bu
konsol ile sunucu, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarınıza yükleme ve
yedekleme ile ilgili her türlü işlemi yapabilirsiniz. Acronis True
Image Agent kurulumu yapabilir, Linux sunucular için Acronis True Image
Agent kurulum paketleri hazırlayabilirsiniz. Yine bu yönetim konsolu
ile agent yüklü Windows ve Linux bilgisayarlarda imaj alma ve geri
yükleme işlemlerini yönetebilirsiniz.

http://www.kavi.com.tr/urun_detay.php?id=238

Gönderildi : 01/03/2010 18:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ayrıca notebooklar için ise secure zone oluşturarakta backup alabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-secure-zone-zerine-yedek-alma.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/03/2010 19:28

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ayrıca notebooklar için ise secure zone oluşturarakta backup alabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-secure-zone-zerine-yedek-alma.aspx

Keyifli çalışmalar.

Merhaba,

Bizim için önemli olan konu offline olayı yani notebooklar şehir dısına çıktılarında en azında kendi üzerinde diskin herhangi bir yerine backup alabilsin networke taktıgındada backup srv ye yedeği offlinedan çekmesi,aynı zamanda bunu yaparken somain workgroup ayırmaması, Yoksa backup olayını birçok program yapabilir,

Secure zone aslında backup değil sanki daha cok image olayı gibi ben istediğimde file olarak dönmeliyim veriyi, 

Tşkler cevaplar için,

Gönderildi : 01/03/2010 19:38

Paylaş: