Forum

Merak Mail problem

Bildirimler
Hepsini Temizle

Merak Mail problem

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
294 Görüntüleme
(@VerginGunes)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Web hosting hizmeti veren bir firmada sistem yöneticisiyim. Mail server olarak Merak Mail kullanmaktayız. Program ile alakalı şu tarz bir sorunumuz var. Sunucu sorunsuz çalışırken 9-10 gün sonra merak mailin servislerinde tıkanmalar oluyor ve servisleri tekrar başlatmak zorunda kalıyoruz. buraya kadar bir sorun olmuyor. fakat servisleri yeniden başlatınca, e-mail clientında "iletilerin bir kopyasını sunucuda sakla" seçeneği işaretli olan müşterilere daha önceden aldığı mailler tekrardan gidiyor. müşteri sunucu üzerinde diyelim 3 aylık mail saklıyor gönder al yapınca bu maillerin hepsi, sanki hiç alınmamış gibi tekrardan alınıyor. bu sorun servislere her restart atışımızda oluyor. icewarp.com un forumlarını inceledim pek birşey bulamadım.

bu tarz bir sorunla daha önceden karşılaşmış arkadaşlarımız var ise yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 25/02/2010 17:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Kurallarınızı ve filtrelerinizi kontrol etmenizde fayda var. ayrıca eksik yamanız varsada tamamlayın lütfen.

ayrıca detay bilgi için smtp loglarını kontrol edebilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2010 00:40

Paylaş: