Forum

Google Apps ve Joom...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Apps ve Joomla SMTP Ayarları Hak.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
587 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

xxxxxx.com şeklindeki kendi domainim için google apps mail hizmetinden faydalanıyorum. Outlook ayarlarında sorun yok, mail alıp gönderebiliyorum. Ayrıca joomla ile hazıırladıgım birde web sitem var. joomlanın e-mail ayarlarında google ın verdiği ve outlookda da kullandıgım bilgileri giriyoyorum ama "smtp sunucusuna bağlanılamadı" hatası alıyorum. web sunucum adsl üzerinden hizmet veriyor. firewalda sıkıntı yok, ttneti arayıp 25. portu da açtırdım (gerçi google 465 i kullanıyor, oda açık) herşey olması gerektiği gibiyken sunucuya neden bağlanamıyoum ve ne yapmam gerekir?

teşekkürler.

Gönderildi : 23/02/2010 02:36

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Hosting firmaları genellikle SMTP portlarını kapatırlar saldırıdan ve spam'dan dolayı.Konu ile ilgili firmanızla gorusurseniz daha iyi olacaktır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 28/02/2010 18:33

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hosting firmam google ve 25. portu değil ssl/465 portunu kullanıyor. ttneti arayıp 25, 465, ve 587 portlarını da açtırdım.

Gönderildi : 28/02/2010 19:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Googledaki mail hizmetinde TSL şifreleme kullanılır.

Joomla ise böyle bir şifrelemeyi desteklememektedir.

Yani joomla içinde google tabanlı bir mail kullanamazsın.

Bunun için sana önerim TTneti ara onlarda 3 adet olan mail hakkından bir tanesiniaktive ettir. ve onu kullan aksi takdirde joomlanın smtp değilde php motoru üzerinden mail göndermesini sağlayabilirsin.

Gönderildi : 20/05/2010 23:58

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Joomla e-posta ayarlarında SSL yada TSL diye seçilebiliyor ama. joomlanın phpmail motorunuda ayarlayamadım 🙁

ttnet mailini kullanmak istemiyorum. kendi domaininm olsun istiyorum.

teşekkürler...

Gönderildi : 21/05/2010 11:09

Paylaş: