Forum

2003 server donanım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server donanım gereksinimleri

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
434 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

2003 server çalışacak bilgisayar minumum yada normal bir server donanım özellikleri ne olmalıdır. server 50 gb file server görevide görecek, 10 client,aynı server üzerinde exchange server ve frewallda olacak.bunları yazıyorum ama sadece ne işe yaradıklarını biliyorum kurma ve uygulama aşamasını  sayenizde yeni yeni öğrenmeye başlayacagım.

IBM in serverleri olabilir.server olması için diğer standart pclerden donanım olarak neleri farklı.mesela iki adat cpu mu oluyor.bu gibi önemli özellikleri nelerdir.teşekkürler

Gönderildi : 28/04/2008 17:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308
Illustrious Member Yönetici

Merhaba , sitemizde benim yazdığım 2003 Server kurulum makalesi mevcut orada detaylı olarak donanım gereksinimlerine değindim .  incelemenizi öneririm .

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/02/windows-server-2003.aspx  

Gönderildi : 28/04/2008 18:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sn. şenerdogan hocam 8 adet cpu nasil kullanılabiliyor.nasıl entegre ediliyor 32 gb bellekte öyle ? bu makinalar özel tasarlanıp mı satışa sunuluyor.?   2 den fazla cpu lu pc görmek nasip olmadı.

yayımladıgınız server 2003 kurulumu içinde ayrıyeten teşekkürler

Gönderildi : 28/04/2008 23:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Evet bu makineler özel olarak tasarlanmıştır işlemciler ramlar moduller halindedirler. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2008 23:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler hakan hocam

Gönderildi : 01/05/2008 00:37

Paylaş: