Forum

Lotus Notes Bookmar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lotus Notes Bookmark bar hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

İyi günler konu ile ilgili olarak nereye yazacağımı bulamadığım için buraya yazıyorum.

Lotus Notes Programında oluşturduğumuz nsf dosyalarına kullanıcı veya kullanıcılar için gerekli yetkilendirmeleri verdikten sonra bu nsf dosyasını kullanıcı veya kullanıcıların lotus notes'inin bookmark barına iconun tanımlanması gerekmektedir bilindiği üzere bu süreç

CTRL + O > Sunucu seçilecek > xxx.nsf bookmark seçilerek ekleniyor ve kullanıcnın bookmark barında gerekli icon görünmektedir.

Bunu kullanıcıların ekranında yapılması gerekiyor bilindiği üzere ama bunu bir script veya bir program aracılığıyla kullanıcıya bağlanmadan veya bookmark.nsf dosyasını düzenleyerek otomatik olarak nasıl yapabiliriz

biraz karışık olduysa özür dilerim

Gönderildi : 20/01/2010 16:21

(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Merhaba

Ben yazarlardan değilim ama cevap vermek istedim.

Yaratmış olduğunuz nsf dosyası sanırım bir  mail.nsf dosyası değil bu halde bir lotus programı olduğunuz düşünüyorum.

Yapacağınız şey şudur öncelikle kendi lotus client ınız da Ctrl O +sunucu + xx.nsf dosyasını açtınız ve bookmarkınıza eklendi,

Daha sonra bookmark ve ilgili nsf database ı üzerinde sağ tuş yapıyorsunuz ve karşınıza gelen seçeneklerden DATABASE içerisinde COPY AS LINK tıklıyorsunuz.

Daha sonra new memo diyerek mail içerisine sağ tuş yapıp yapıştrıyorsunuz. Artık Mail attığınız kişiler yapıştırdığınız linke ( mavi kitap işaretidir) tıkladığında nsf database açılacaktır ve beraberinde bookmarka eklenecektir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Gönderildi : 21/01/2010 20:13

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim yardımınız ve anlatımınız için

Gönderildi : 25/01/2010 19:35

Paylaş: