Forum

ca arcserve backup ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ca arcserve backup hk.

17 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba kurumumuzda ca arcserve backup yazılımı kullanmaktayız. ilk kurulumu firma yapmıştı bazı nedenlerden dolayı programı kaldırıp yeniden kurmak zorunda kaldım fakat şu an bir türlü backup alamıyorum. ca ile nasıl backup alacağım hakkında bilgi verebilirmisiniz. hp lto ultrium 400 gb lık kasetler kullanıyoruz.

Gönderildi : 30/10/2009 13:12

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

program versiyonu nedir? backup için oluşturduğunuz job loglarına düsen hata nedir?

Gönderildi : 30/10/2009 13:28

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Backup ünitesinin bağlı olduğu bilgisayar üzerinde Manager yazılımı bulunmaktadır.

Backup alacağınız bilgisayar sistemlerinde de programın agent yazılımları yüklü olmalıdır. Programlar bölümünden bu agentların çalıştığını doğrulayınız.

Manager yazılımı üzerinden Sol taraftaki Backup bölümünü tıklayarak sağ tarafta açılan Source sekmesinde hangi bilgisayar üzerindeki backup almak istediğinizi seçiniz. Destination kısmında tape backup ınızı seçiniz. Schedule kısmında bu işi ne zaman yapacağınızı full mu yoksa incremental mı yapacağınızı seçiyorsunuz. Start butonuna basarak bu işi job status bölümüne eklersiniz. Ayrıca Wizard - Backup Wizard bölümündende sihirbaz yöntemiyle backup alabilirsiniz.

Gönderildi : 30/10/2009 13:36

(@h-tamersari)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Arkadaşım merhaba;

CA Backup Store kullanıyorsunuz sanırım. şirketimde bende kullanıyrm ve birkaç defa kaldırıp takrar kurmuştm .

Backup alamıyorum demişsin de neyin backup'ını almak istiyorsun exchange, sql..vb farklı bir server'da bulunan bir databes'in backup'ını almak istiyorsan o server üzerinde CA'in client'ı çalışması gerek.. 

Hangi aşamada takıldın bilemiyorum. Daha ayrıntılı bilgi verirsen yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 30/10/2009 13:44

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim

CA Arcserve Backup v12.0 kullanıyoruz agentlar kurulu manager consoldan agentların kurulu olduğu pc ve içerikleri görüyorum benim sorunum açıkçası job oluşturma kısmı ile ilgili oradaki ayarları tam olarak bilmiyorum job oluşturmaya çalışırken sürekli media pool soruyor herhalde o kısmı geçersem job oluşmuş olacak full backup alacağım

Saygılar

Gönderildi : 30/10/2009 17:06

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yok mu cevap verebilecek 

Gönderildi : 31/10/2009 19:27

(@kaantekkol)
Noble Member

Takıldığın yerin ekran görüntüsünü paylaşır mısın?

Gönderildi : 31/10/2009 20:40

(@kaantekkol)
Noble Member

Media Pool alanı günlük haftalık aylık backuplarının tanımlandığı yer. öncesinde tanımlanmış ise schedule bölümünden bunları seçebiliyorsun. Bende hiçbiri seçili değil.

Adım adım nasıl backup aldığını anlatır mısın? Yaptığın işlemleri bende yeni bir backup hazırlayarak deneyeceğim. Karşılaştırmış oluruz?

Gönderildi : 31/10/2009 20:46

(@kaantekkol)
Noble Member

.

Gönderildi : 31/10/2009 20:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Portalımızda bu backuplama ünitesi ile ilgili e-book bulunmakta,

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry7720.aspx  incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/11/2009 02:59

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Uğur hocam verdiğiniz linke bakmıştım daha önce anlatım eski versiyon ve pek anlaşılır değil mavituna media pool u seçmeden backup aldığını söylemişsin ben start ettiğim de media pool ile ilgili hata veriyor pazartesi işe gittiğim de çıkan hata ekranını size atarım media pool u oluşturmuştum ama yine de backup almadı verdiği hata please enter media pool prefix in shchedule tab anladığım kadarıyla media pool oluşturup seçmemi istiyor media pool u oluşturma aşamasında ayarlarını neye göre düzenleyeceğim yoksa media pool ekranında sadece new media pool dedikten sonra gelen ekranı tamam demek yeter mi yardımlarınızı rica ediyorum 

Saygılar 

Gönderildi : 01/11/2009 14:10

(@kaantekkol)
Noble Member

Şimdi yeniden inceledim mevcut job ın içeriği aşağıdaki gibi.

Gönderildi : 01/11/2009 15:13

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

mavituna bu haftalık backup mı buna bağlı olarak bir tane media pool var gördüğüm kadarıyla haftalık ise o media pool un ayarları nedir. 

Saygılar 

Gönderildi : 01/11/2009 15:56

(@kaantekkol)
Noble Member

Aslında 1 taneyi kullanıyoruz. Günlük incremental, cumartesi günleride full alıyoruz. Günü 5 olarak, haftayı da bazen 5 olduğu için ve yılıda 12 ay olduğu için oluşturduk.

Gönderildi : 01/11/2009 16:39

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yok mu bu konuda yardımcı olabilecek

Gönderildi : 01/11/2009 20:33

(@h-tamersari)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Arkadaşım Merhaba;

Backup'ları server üzerindeki diske almak istiyorsan Ouick start/Device kısmından local diske yeni devicelar olşturman gerek.

Yok direk kasete almak istiyorsan..  Sol kısımdan Wizard var ordan Backup Wizard'ı çalıştır.

1.Next dedikten sonra Domanin ismini yönetmek istediğin server'ı ve kullanıcı adı ve password sorcak doldurup tekrar next de.

2.Gelen ekranda neyin backup'ını alcağını sorcak başka serverdaki databesi almasını istiyorsan o server Ca Agent'ı kurulu olması gerek.. Seçimini yapıp next dedikten sonra..

3. Backup'ı hangi hedefe(Aygıta) alcağına sorcak.. (Eğer deviceler oluşturduysan burda seçmeni isteyecek) backuplaması için aygıt seçtikten sonra next dediğimizde.

4. Backup Methods'u ekranı gelcek istediğin gibi düzenle sonra next de

5.Schhedule ekranı gelcek. ilgili ayarlamyı yaptıktn sonra next dediğinde.

6. Description kısmı gelcek ve finish dediğinde Schedule'ın hazır olcak ve  Job Statustan da oluşturduğun backup'ı görüyor olabilmen gerek..

Not:Backup Unitenin servera doğru bağladığından driverının yüklü olduğundan emin ol.

Aygıt yöneticisi/Storage/Libraries kısmında görmen gerek aygıtını

Gönderildi : 02/11/2009 17:24

(@ErdemKucukislikci)
Gönderiler: 6
Active Member

ben diske aldırmak istiyorum device da oluşturdum ama yedek aldırma adımlarının birinde (sanırım destination) group ve yedek alınacak bölgeyi soruyor ve oluşturduğum device ları görmüyor.

az önce türkçe dökümanlarını indirdim ama versiyon 11.1 ben v12 yi deniyorum.

Gönderildi : 24/02/2010 02:48

Paylaş: