Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail to SMS

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
459 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde bazı kullanıcılara gelen mailleri(Exchange Server 200 Ent. Ed) sms olarak cep telefonlarına iletmek istiyorum. Formda aradım fakat herhangi birşey bulamadım. Böyle bir program kullanan ya da önerisi olan kimse var mı?

Teşekkürler

Gönderildi : 14/07/2009 18:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sms olarak değil de outlook mobile access, activesync gibi özellikleri kullanarak daha verimli bir ortam oluşturabilirsiniz.

kolaty gelsin

Gönderildi : 14/07/2009 20:15

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam,

Kullanıcı ekibi sahada geziyor, Blackberry ya da PDA tarzı cihazlar veremiyoruz. Ellerindeki telefonlar sadece SMS alabiliyor. Bu nedenle onlara gelen mailleri SMS olarak kendilerine iletmemiz isteniyor. Böyle bir program bulabilir miyiz?

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 14/07/2009 20:19

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bu linkte yapılabildiği anlatılıyor, http://www.sms411.net/2006/07/how-to-send-email-to-phone.html

Gönderildi : 15/07/2009 01:25

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Gönderildi : 15/07/2009 19:38

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Hocam yapabildin mi ?

Gönderildi : 15/07/2009 20:49

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şehir dışında olduğum için sorunuza(Excalibur) geç cevap veiryorum, kusura bakmayın. Sistemin çalışabilmesi için öncelikle GSM operatörü desteğine ihityacınız var. Anlaşmalı olduğunuz GSM operatörünün destek firması ile görüşerek ya outlook'unuza add-in kurulumu yapıyorsunuz ve outlook üzerinden sms gönderiyorsunuz ya da exchange server üzerinde kurulan bir program yardımıyla göndermiş olduğunuz e-posta öncelikle GSM operatörünüzün server'ına düşüyor oradanda SMS olarak dağılıyor.

Ben ilk seçeneği tercih ediyorum outlook üzerinden add-in ile SMS göndermeyi. Exchange server'ımın üzerinde yeni bir servis çalıştırmak istemedim. Outlook üzerinden çalışan SMS sistemlerinde bazı programlar global adres list ile entegre çalışıyor bazıları çalışmıyor bu da sizin tercihinize kalmış. Eğer AD üzerinde kullanıcıların bilgilerini giriyorsanız(Cep tel, iş tel, departman vs.) GAL ile entegre olan gayet kullanışlı oluyor aksi takdirde SMS göndermek istediğiniz kişileri contact list'inize eklemeniz gerekiyor.

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 29/07/2009 15:02

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/08/2009 17:10

Paylaş: