Haberler

Coca-Cola Hacklendi Mi? İddialar Araştırılıyor

Dünyanın en büyük meşrubat üreticisi Coca-Cola yaptığı açıklamada, sistemlerine yapılan saldırı hakkındaki raporlardan haberdar olduğunu ve şu anda iddiaları araştırdığını doğruladı.

Saldırganlar, ilegal sitelerde verilerin pazarlığına çoktan başlamış durumda ve iddiaya göre listelenen dosyalar arasında sıkıştırılmış belgeler, yönetici bilgileri içeren metin dosyaları, e-postalar ve şifreler, hesap ve ödeme ZIP arşivleri ve diğer hassas bilgiler bulunuyor.

Saldırıları yaptığı düşünülen Stormous grubu , Ukrayna’nın işgalinin ardından Rusya’ya yönelik hacker saldırılarına karşı harekete geçeceklerini belirtmişti.

İşin ilginç tarafı Stormous geçen hafta takipçilerinden bir sonraki kurbanlarının kim olması gerektiğine oy vermelerini istemişti ve Coca-Cola oyların %72’sini alarak anketi kazanmıştı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.