Haberler

Bu iPhone Modellerinde Artık WhatsApp Kullanılamayacak!

Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı iPhone modellerinden desteğini çektiğini duyurdu. WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemlerine sahip cihazları 24 Ekim’den itibaren desteklemeyi bırakacak.

WhatsApp
WhatsApp

Popüler mesajlaşma ve görüşme uygulaması WhatsApp, destek verdiği mobil cihazların listesinde değişikliğe gitti. Belirli periyotlarla eski modellere desteğini kesen uygulama, iOS 12’den daha düşük bir işletim sistemine sahip iPhonelar için artık destek vermeyecek.

iPhone 5 ve iPhone 5C’de WhatsApp kullanılamayacak

WhatsApp’ın iOS 12’den daha düşük bir iOS sürümüne sahip cihazlara desteğini keseceğini açıklamasının ardından kullanılamayacak 2 model bulunuyor. iPhone 5 ve iPhone 5C model telefonlarda artık WhatsApp kullanılamayacak. Daha üst model bir iPhone kullanıp iOS 10 veya iOS 11 işletim sistemi kullananlar ise işletim sistemini güncellemek durumunda kalacak. WhatsApp’ın desteğini keseceği tarih ise 24 Ekim 2022 olarak açıklandı.

iOS 12’den daha eski bir işletim sistemini kullanan kullanıcıların 24 Ekim’e kadar telefon sürümlerini yükseltmesi gerekiyor. iOS’ta sürüm yükseltmek için telefonun Ayarlar menüsü üzerinden sırasıyla Genel ve ardından Yazılım Yükseltme sekmelerini seçmelisiniz. Açılan ekranda güncel iOS sürümünü indirip yükseltmeyi tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp’ın bazı iPhone modellerinde kullanılamayacak olmasına karşın Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarla ilgili herhangi bir değişiklik gerçekleşmedi. Android 4.1 ve üstü işletim sistemi kullanan cihazlar, sorunsuz olarak WhatsApp kullanmaya devam edebilecek.

iOS ve Android için desteklenen sürümleri WhatsApp resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu