Haberler

Boston Belediyesi’nden Elektrikli Araçlar İçin Öncü Projeler

Boston Belediyesi, elektrikli (EV) ve diğer sıfır emisyonlu ulaşım araçları için Sıfır Emisyonlu Araç (ZEV) yol haritasını açıkladı.

boston Elektrik ev station sarj charge batarya
Elektrikli araçlard, hızlıca piyasada yerini alıyor.

Bildiğiniz üzere bazı markaların kısa vadede sadece elektrikli araç üretimini planladıklarını, Tesla’nın dur duraksız büyümesi elektrikli araçların gelecekte yerinin sağlam olacağının sinyalleri olduğunu görüyoruz. Boston Belediyesi, elektrikli araçlar için ilk planı hazırlayan belediyeler arasında. Planlara göre, tüm Boston mahallelerinde 2023 yılına kadar elektrikli araç şarj istasyonları olacak. Belediye 2025 yılına kadar araç envanterinin dörtte birini elektrikli araçlara dönüştürerek karbondan arındırılacak.

Belediye Başkanı Walsh, “Boston‘da iklim eyleminin aciliyetini biliyoruz ve ulusal ve uluslararası ölçekte liderlik etmeye kararlıyız” dedi. “Kamuya açık yeni elektrikli araç şarj istasyonlarımız, şehrimizi bugün ve gelecek yıllarda daha sağlıklı ve erişilebilir hale getirirken emisyonlarımızı azaltmanın temel unsurlarından biri.”

AYRICA OKUYUN

Belediye, otoparklar için kamuya açık elektrikli araç şarj istasyonları kurmaya devam ediyor. Şehir 2040 yılına kadar her haneye “10 dakikalık yürüme mesafesinde” bir elektrikli araç araba paylaşımı tesisi veya şarj istasyonu hedeflerini yetiştirmeyi planlıyor.

Şu anda şehir genelinde halka açık 700’den fazla şarj istasyonu var. Ayrıca ABD’de elektrikli araç satışlarında 10. sırada yer alıyor.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu