Haberler

Binance Çalınan 450 Bin Doları Kurtarmayı Başardı!

Dünya’nın en çok tercih edilen kripto para borsası Binance, çalınan 450 bin doları kurtarmayı başardı. Şirket, konu hakkında oldukça detaylı adımlar atıyor.

Gelişen teknoloji ağları gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Özellikle kripto para borsalarının farklı politikalar izleyerek kendilerini korumaya çalışması kötü niyetli insanlar için oldukça önemli bir önlemdir. Hack saldırıları karşısında da kendilerini geliştirmeye çalışan borsalar, bazı durumlarda olaya el koyamıyorlar.

Kripto para borsalarında son zamanlarda yaşanılan çalıntı para ve bilgi aktarım olayları artmaya devam ediyor. Son yaşanan Coinbase hırsızlığından sonra Binance tarafında da bir çalıntı meydana gelmişti. Konu hakkında detaylı ilerlemeler kaydeden borsa, Curve Finance’ten çalınan büyük miktardaki dolarların bir kısmının geri aldığını yayınladı.

Binance %83’lük Kısmı Kurtarmayı Başardı

Geçtiğimiz günlerde Binance ve Curve Finance tarafında gerçekleştirilen olayla birlikte 570 bin doların çalındığı söz konusu olmuştu. Bu işlemin ardından çalışmalara başlayan borsa, 450 bin doları geri alarak işleme tekrardan sokulduğunu açıkladı.

Konu hakkında Twitter üzerinden açıklama gerçekleştiren Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan şu şekilde bir açıklama geldi: ‘’ Hack’in %83’ünden fazlasını temsil eden 450 bin dolarlık Curve çalıntı fonunu kurtarmayı başardık. Fonları kullanıcılara iade etmek için LE ile şu anda çalışıyoruz. Bilgisayar korsanı, parayı yakalayamayacağımızı düşünerek farklı şekillerde Binance’e miktar göndermeye devam etti. Hacker, finans DNS’lerini son bir saat içinde ele geçirdi. Hacker ana sayfaya kötü niyetli bir sözleşme koyarak mağdur sözleşmeyi onayladığında cüzdanı boşaltırdı. Hasar şu ana kadar 570 bin dolar civarında bulunuyor. Biz izleyebiliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından büyük gelişmelerin yaşanılacağı düşünülse de herhangi bir şey yaşanmadı. Çalıntı miktarlarının kullanıcılara iade edilmesi için harekete geçilerek iletişim sağlanmaya çalışıldığı da belirtildi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu