Haberler

Binance ve MasterCard’tan Yeni Binance Card Projesi!

Dünya’da en çok kullanılan kripto ağı ve finans şirketi yeni bir projeyle gündeme geliyor. Şirketler kullanıcıları için oluşturdukları büyük kampanyalı Binance Card sistemini sunmaya başlayacaklarını açıkladı.

Yeni dönem için çalışmalara başlayan Binance, yeni bir anlaşmayla karşımıza çıktı. Yapılan açıklamalara göre MasterCard ile birlikte farklı bir proje üzerine çalışan şirket, Binance Card ismindeki ön ödemeli kartı müşterilerine ücretsiz vereceğini yayınladı. İlk olarak Arjantin’e verilecek olan kartın gelecek aylarda bütün Dünya’ya yayınlanacağı söylendi.

Yakın zamanda MasterCard’ın değişik ve öncülü olduğu projeler çıkmaya başlamıştı. Bu sefer de Binance ile birlikte anlaşma sağlayan finans şirketi, yepyeni bir ön ödemeli kart üzerine çalışıyor. İnsanlara normal para akışından ziyade kripto para ile günlük ve internet alışverişlerinin tamamlanması sağlanacak. Kartın yayınlanmasından önce ufak bir Beta testi gerçekleşecek ve bütün herkese kullanıma açılacak.

Kripto Paralarınız Normal Para Birimlerine Dönüşecek

Marka yeni kartın yayınlanmaya başlanmadan önce Arjantin’de kullanılacağını belirtti. Ülke seçimi konusunda Arjantin’i özellikle seçen şirket, kripto para kullanımının burada diğer kıtalara göre iki katı fazla olduğunu söylüyor. Özellikle burada kripto para birimlerinin çok kullanılması daha hızlı bir akış yaratacağının düşünülmesine neden oldu. Bu yüzden de MasterCard ile birlikte çalışılma kararı alındı.

Binance Card’ı kullanmak isteyen bireyler öncelikli olarak bir ulusal kimliğe sahip olmaları gerekiyor. Bunun yanında tabii ki bir hesabınızın olması ve kripto paralara sahip olmanız şart koşuluyor. Alışveriş yaparken Binance Card sayesinde ödeme yaparsanız kripto paralarınız normal para birimlerine otomatik olarak dönüşecek ve direkt olarak birim kesintisi yapılacak. Böylelikle normalden farksız bir kullanım ortaya çıkacak. Anlık olarak 90 milyona kadar dijital ödeme alanında anlaşma sağlayan şirket, önümüzdeki yıl içerisinde bu rakamı iki katına çıkarmayı planlamakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu