Anasayfa » Belden Network Siber Saldırıya Uğradı

Share This Post

Haberler

Belden Network Siber Saldırıya Uğradı

Amerika merkezli ağ cihazları üreticisi olan Belden Network INC. Salı günü, Siber saldırıya uğradıklarını ve kişisel verilerin çalındığını duyurdu.

Belden, 2019 yılında 2,5 Milyar Dolar gelir elde ettiğini bildirmişti ve 9000 kişiyi işe aldıklarını duyurmuştu.

Belden INC, saldırının sadece dosya sunucularını etkileyerek iş ortaklarının, mevcut ve eski çalışanlarının verilerinin kopyalandığını bildirdi.

Belden INC, saldırının sevkiyata hazır ve üretim aşamasındaki ürünlerinde herhangi bir etkisi olmadığını ve işleyen akışın devam ettiğini bildirdi. Şirket bünyesinde görev yapan siber güvenlik uzmanları bu saldırıyı “Sofistike Saldırı” olarak isimlendirdi.


Şirketin olayla ilgili soruşturması devam ediyor. Belden INC, bünyesinde bulunup verileri çalınan kişiler için ücretsiz izleme ve destek hizmeti vermeye başladı.

Şirket yöneticisi olan Roel Vestjens açıklamalarda bulundu: “Şirketimiz her zaman güvenliğe önem vermektedir. Şirketimizin bilgi gizliliğini etkileyecek bütün tehditleri ciddiye alıyoruz ve saldırıdan etkilenen her bireyden yardımlarımızı esirgemiyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

The Last of Us 2, Golden Joystick Ödüllerine Damgasını Vurdu

Google Stadia İçin 400 Adet Özel Oyun Geliştiriliyor

İşsizlik Yardımı Adı Altında Dolandırıcılık Vakaları Artıyor

Share This Post

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>