Haberler

Google Stadia İçin 400 Adet Özel Oyun Geliştiriliyor

Google Stadia, Google’ın himayesinde desteklenmeye devam ediyor. Stadia oyun direktörü son olarak “geliştirilmekte olan 400 adet oyunumuz var” açıklamasında bulundu.

Bulut tabanlı oyun hizmeti olan Stadia, gelişmeye devam ediyor. Çıkışını yaptıktan sonra tüketici tarafında beklenen ilgiyi görmeyen hizmet, bu durumu hizmete özel geliştirilen oyunlarla tersine çevirmeye çalışıyor.

Hizmetin oyun direktörü Jack Buser ile yapılan bir röportaja göre Stadia için 400 adet oyun geliştiren 200 adet ekip var. Buser yaptığı açıklamada bu oyunların önümüzdeki bir kaç yıl içinde çıkacağını belirtti.

Yakın zamanda Türkiye’de de çıkması beklenen hizmet, kendine özel oyunlarla kullanıcı çekebileceği ise merak konusu.

Stadia Nedir ?

10 Mbit internet hızı ile herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duyulmadan oyun oynatmayı sağlayan Google Stadia, Geforce Now hizmetinden farklı olarak kendi kütüphanesine sahip ve Steam gibi oyun kütüphanelerine erişmek mümkün değil. Yani Stadia hizmeti farklı bir konsol gibi çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl belirli bölgelerde hizmete başlayan Stadia, 10.7 terafops gücünde sunucular üzerinden oyun oynatmayı sağlıyor.

İlk etapta hizmet üzerindeki oyunlara ayrı ve hizmete ayrı fiyat ödemek gerekiyordu. Ancak Google, 1080p 60fps hizmetini geçtiğimiz aylarda ücretsiz yaparak sadece oyunları satın alan kullanıcılarına ekstra bir ücret çıkarmıyor.

Diğer taraftan, 4K 60 fps hizmet için 10 Euro ekstra ücret isteyen Google, eleştirilerin konusu olmuştu.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu