Anasayfa » İngiltere’nin Yeni Siber Saldırı Timi Düşman Devletler Üzerine Odaklanacak

Share This Post

Haberler

İngiltere’nin Yeni Siber Saldırı Timi Düşman Devletler Üzerine Odaklanacak

İngiltere, düşman devletlerin, terör gruplarının ve pedofililerin çevrimiçi faaliyetleri üzerinde odaklanacak yeni siber saldırı timini duyurdu.

İngiltere, Çin ve Rusya gibi rakip devletleri, terör gruplarını ve hatta pedofillerin çevrimiçi iletişimleri üzerinde odaklanacak ve iletişim kurmalarını engelleyecek bir siber saldırı timi oluşturduğunu bildirdi.

Ulusal siber güç olarak bilinen yeni oluşum, İngiltere’nin askeri operasyonlarını desteklemenin yanı sıra İngiltere’nin ulusal güvenliğine yönelik tehditlerlede mücadele etmeyi amaçlıyor.

Boris Johnson, “NCF, Güncel olarak faaliyetlere başladı.”


Başbakan Boris Johnson açıklama yaptı, “ Siber alanda terörizm, organize suç ve düşman devlet faaliyetlerine karşı faaliyet gösterecek siber bir güç kurduk” açıklamalarında bulundu.

NCF, İngiltere’de daha önce oluşturulan GCHQ siber saldırı timinden ayrı olarak hizmet verecek ve Savunma Bakanlığına (MoD) bağlı kalacak.

GCHQ, İngiliz devletini siber saldırılara ve tehditlere karşı korumak amacıyla hükûmet tarafından görevlendirilen güvenlik ve istihbarat kurumu. Devlet Başkanına veya ilgili kurum için bu tür saldırılara karşı nasıl hareket edileceğine dair bilgi ve danışmanlık sağlıyor.

GCHQ, 2018 yılında Işid propaganda ağlarına karşı büyük bir siber saldırı gerçekleştirdi ve bu saldırı sonrası İngiltere, siber gücünü NATO’ya rapor olarak sundu.

İngiltere, devletine bağlı olan bu siber saldırı timleri 250 Milyon Sterlin bütçeye sahip olarak hizmet verecek.

Johnson, “Ulusal siber gücümüz tek bir ağ oluşturacak ve savunma incelemelerimiz daha kapsamlı olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak

Kaynak – 2

GCHQ

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Belden Network Siber Saldırıya Uğradı

Google Yeni Kazanç Uygulaması Task Mate ‘i Duyurdu

The Last of Us 2, Golden Joystick Ödüllerine Damgasını Vurdu

Share This Post

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>