Anasayfa » Azure Reservation için Değişim veya İadeyi Kendi Kendinize Yapın

Makaleyi Paylaş

Haberler

Azure Reservation için Değişim veya İadeyi Kendi Kendinize Yapın

Azure üzerinde kullanacağınız iş yüklerinizin ihtiyaç duyduğu makine veya kaynakların kapasitesini 1 yıl veya daha uzun süreler belirleyebiliyorsanız bunu rezerve ederek aylık rakamlara göre çok daha uygun fiyatlara almanız mümkün.

Bu nedenle özellikle bazı kurumlar bu yöntemi benimseyip yıllık veya daha uzun süreler için kaynak ihtiyaçlarını şimdiden kiralayabiliyorlar. Bu tabiki yukarıda olduğu gibi çok ciddi bir maliyet avantajı sunuyor. Aslında bizim esnaf mantığı ile peşin alırsan indirimi veririm oluyor.

Bu model kullanımı arttıkça tabiki müşteri ihtiyaçları da gelmeye başladı. Microsoft bu noktada çok güzel bir portal hazırlayıp bu aldığınız rezervasyonları artık kendi kendinize portal üzerinden iptal edebiliyor veya değiştirebiliyorsunuz. Tabiki iptal etmenin bir maliyeti oluyor ancak benzer rakamlara kaynakları değiştirmek süper bir fikir. Yani 10.000$ lık bir parkur aldım, ancak aldığım parkur 4 makine’ den oluşuyordu. Benim iş ihtiyacım değişti ve güçlü iki makine ile ilerlemek istiyorum. Bu durumda portal üzerinden mevcut rezervasyonlarımdan daha ucuz olmamak şartı ile bunu yeni bir rezervasyon ile değiştirebiliyorum. Bence çok kullanışlı bir özellik olmuş.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz


https://azure.microsoft.com/en-us/blog/self-service-exchange-and-refund-for-azure-reservations/

Makaleyi Paylaş

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>